27 kwietnia 2018

Gimnazjaliści z Kuźni na podium w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej

Gimnazjaliści z Kuźni Raciborskiej odnieśli kolejny sukces w Powiatowym Konkursie Wiedzy Ekonomicznej organizowanym przez CKZiU nr 1 w Raciborzu. Trzyosobowa drużyna w składzie: Paulina Persińska (II b), Sebastian Wileczek (III a) oraz Maciej Bereżański (III b) zajęła III miejsce w finale VIII edycji tego konkursu.


Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: "Młody człowiek w świecie pieniądza". Ocenie podlegała przygotowana przez uczniów prezentacja i test pisemny rozwiązywany w auli Ekonomika. Jury dokonało oceny 7 drużyn startujących w konkursie i zakwalifikowało uczniów z kuźniańskiej szkoły do pierwszej trójki.


Po zaciętej walce finałowej drużyna z Wawrzynka uplasowała się ostatecznie na 3. miejscu, uzyskując tytuły finalistów konkursu powiatowego oraz bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsora - Raciborską Izbę Gospodarczą. Nagrody wręczali organizatorzy, przedstawiciele sponsora oraz wicestarosta Marek Kurpis.


Uczniowie z Kuźni wykazali się dużą wiedzą z dziedziny finansów, przygotowując ciekawą prezentację na temat bitcoina, następnie rozwiązując krzyżówkę z pojęć ekonomicznych i zadania związane z obliczaniem podatków, oprocentowaniem lokat, czy kalkulacją kredytową.


 Jak sami podkreślili po zakończeniu zmagań konkursowych, "żałują, że nie udało im się zdobyć pierwszego miejsca na podium, bo zabrakło im czasu na dokładne obliczenia matematyczne, ale zdobyta wiedza na pewno zaprocentuje w przyszłości".

My z kolei bardzo serdecznie gratulujemy sukcesu i jesteśmy dumni, że tak dobrze się spisaliście!

Arkadiusz Mróz

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz