07 lutego 2018

Jankowice pod okiem kamer

Wiejski Ośrodek Kultury i Sportu, remiza OSP, nowo powstały plac zabaw i droga dojazdowa do WOKiS, a także fragment ulicy Raciborskiej w Jankowicach od dziś strzegą kamery. Prace nad założeniem monitoringu trwały od połowy stycznia, a zajmowała się nimi raciborska firma Northern.


Cztery kamery zlokalizowane są wokół budynku Wiejskiego Ośrodka Kultury i Sportu, piąta natomiast (obrotowa) skierowana jest na ulicę Raciborską (DW 919), gdzie monitoruje ruch pojazdów i pieszych.Monitoring ma na celu zabezpieczenie obiektów i urządzeń przed dewastacją oraz kradzieżami, a kamera przy ulicy Raciborskiej będzie służyła dodatkowo do działań operacyjnych policji w przypadku ujawnienia przestępstw w najbliższej okolicy.


Podobna kamera zainstalowana jest również w Rudach przy ulicy Rogera i w kilku innych miejscach gminy. Obraz z kamer - prócz tego, że będzie zapisywany na dysku z możliwością odtwarzania archiwalnych danych - przesyłany jest bezpośrednio do komendy policji w Kuźni Raciborskiej, gdzie mieści się gminne centrum monitoringu.Wartość tej inwestycji opiewa na kwotę około 10 tysięcy złotych.

h.mac
oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz