03 stycznia 2018

Uczniowie i nauczyciele z Kuźni otrzymali podziękowanie od brytyjskiej królowej

Do Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej dotarł list z Pałacu Buckingham. Przesyłka była bardzo nietypowa, bowiem zawierała podziękowanie za życzenia, które zostały wysłane na dwór królewski z okazji 70. rocznicy ślubu Królowej Elżbiety II i Księcia Filipa.


Inicjatorką wysłania życzeń jest Gabriela Bitomska, nauczycielka języka angielskiego z kuźniańskiej podstawówki. Co ciekawe, wysłana kartka z życzeniami z okazji "kamiennych godów" nie była pierwszą.

- Po raz pierwszy życzenia zostały wysłane w kwietniu ubiegłego roku z okazji urodzin królowej oraz 65-lecia koronacji, która przypadała w lutym. Do napisania życzeń zaangażowani zostali uczniowie. I już wtedy otrzymaliśmy podziękowanie - mówi G. Bitomska. - Po jakimś czasie dowiedziałam się z telewizji, że brytyjska królowa będzie obchodzić 70. rocznicę ślubu. Czasu było już jednak zbyt mało, by w akcję włączyć uczniów i grono pedagogiczne, więc na szybko kupiłam odpowiednią kartkę i w imieniu nauczycieli oraz uczniów napisałam życzenia, które wysłałam na dwór brytyjskiej królowej - dodaje nauczycielka.


Jak zaznacza G. Bitomska, odpowiedź przyszła na jej prywatny adres. Na kopercie jest stempel z datą 15 grudnia, a w skrzynce znalazła się 27 grudnia. - Nie ma tam informacji, że królowa dziękuje uczniom i nauczycielom, ale taka ogólna, zawierająca podziękowanie za pamięć z okazji jubileuszu - mówi anglistka.

Pani Gabriela nie zamierza na tym poprzestać. W najbliższym czasie ma zamiar przygotować kolejną kartkę. Adresatką ma być tym razem księżna Kate, która spodziewa się trzeciego dziecka. - Na razie wstrzymuję się z kupnem kartki, ponieważ  nie wiadomo, jakiej płci będzie książęcy potomek. W każdym razie, na pewno zostanie ona napisana razem z uczniami - kończy G. Bitomska.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz