22 grudnia 2017

Władze miasta przyjęły Betlejemskie Światło Pokoju [VIDEO]

W czwartek, 21 grudnia podczas sesji Rady Miejskiej odbyło się uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Światło - na ręce burmistrza Pawła Machy i przewodniczącej Rady Sabiny Chroboczek-Wierzchowskiej - przekazali harcerze z Hufca ZHP Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka.


Hasło, które przyświeca tegorocznej akcji brzmi: "W Tobie jest światło / Każdy mrok rozjaśni / W Tobie jest życie / Ono... zwycięża". - My, harcerze, sprowadzając betlejemski ogień do Polski, przekazując go wszystkim, którzy pragną jego obecności, pełnimy służbę w imię pokoju, zrozumienia i pojednania między ludźmi z bliska i z daleka. Dlatego, wpatrzeni w blask ognia, w tę święta moc Bożego Narodzenia, wierzymy, że nie tylko chcemy, ale i możemy zmienić świat na lepszy i w każdym człowieku odnaleźć brata. Mamy nadzieję, że w Waszych domach światełko pojawi się na wigilijnym stole otulając Was swoim ciepłem i blaskiem, sprawiając że Wasze święta będą pełne radości i miłości. Z harcerskimi pozdrowieniami - Czuwaj! - odczytała apel Patrycja Serafin.


Po tych słowach ogień trafił w ręce przewodniczącej, a burmistrz wręczył harcerkom drobny upominek. Chwilę później płomień pojawił się również na stołach, przy których siedzieli radni i sołtysi.

Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz