31 października 2017

TMZR rozpoczyna XII kwestę na rzecz ratowania zabytków architektury cmentarnej

W dniach 31 października oraz 1 listopada Towarzystwo Miłośników Ziemi Raciborskiej przy współudziale uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Jana Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej już po raz 12. przeprowadzi zbiórkę pieniędzy na remont zabytkowych nagrobków znajdujących się na miejscowej nekropolii.


Kwestujących jak co roku będzie można spotkać przed bramą cmentarza parafialnego. Będą oni zaopatrzeni w identyfikatory oraz puszki. Wzorem poprzednich lat, każdy darczyńca w zamian za uiszczony datek otrzyma pamiątkową cegiełkę. Tegoroczna zbiórka - ze względu na to, że 1 listopada wypada w środku tygodnia - potrwa dwa dni: 31 października (od 12:00 do 19:00) i 1 listopada 9od 8:00 do 19:00).


Zebrane datki będą zostaną przeznaczone na remont monumentalnego grobowca Antona Magnusa Schoenawy - twórcy przemysłu metalurgicznego w Kuźni Raciborskiej. Warto dodać, że na bazie jego zakładu funkcjonuje obecnie Fabryka Obrabiarek "Rafamet". Zbiórka na ten konkretny cel przeprowadzana jest już kolejny rok, z racji tego, że remont obiektu jest bardzo kosztowny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz