09 października 2017

Kuźniańscy Spartanie medalowo otworzyli nowy sezon

Wraz z zakończeniem wakacji, zawodnicy kuźniańskiej "Sparty Gold Team" z wielkimi sukcesami rozpoczęli starty w zawodach. Podczas rozegranych zawodów zarówno polskich, jak i zagranicznych sukcesy odnieśli m. in.: Patryk Ogonowski, Julian Stencel i Wiesław Kręcisz.


W pierwszych zawodach w nowym sezonie udział wziął tegoroczny wicemistrz świata juniorów Patryk Ogonowski. Reprezentant "Sparty" 16 września wywalczył złoto podczas Pucharu Polski w Ju-Jitsu, który odbył się w Sochaczewie. W ten sposób zagwarantował sobie pewne miejsce w kadrze Polski.


Z kolei w dniach 22-24 września Julian Stencel reprezentował nasz kraj podczas Pucharu Świata juniorów w Ju-Jitsu, który odbył się w stolicy Czarnogóry - Podgoricy. W turnieju udział wzięło ponad 700 zawodników z 20 krajów. Julian w tych zawodach stoczył cztery pojedynki, dwa z nich wygrał i dwa przegrał, zajmując ostatecznie 5. miejsce.


7 października Patryk Ogonowski oraz Wiesław Kręcisz walczyli na prestiżowych zawodach Octopus Cup, które odbyły się w Łodzi. Patryk w bardzo silnie obsadzonej kategorii zdobył 2. miejsce.


W tym samym czasie w Katowicach młodzi Spartanie rywalizowali podczas Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu. Dwoje naszych zawodników - Julian Stencel i Ewa Szymik zadebiutowało w konkurencji Fighting, zdobywając miejsca na podium!


Oto wyniki Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w Ju-Jitsu:

1. Paweł Marek: brąz w kat. 30 kg Ne-Waza;
2. Wiktor Wojszwiłło: srebrny w kat. 24 kg Fighting bez 1 fazy oraz srebro w kat. 24 kg Ne-waza;
3. Maciej Zawisza: srebrny w kat. do 42 kg Fighting bez 1 fazy  oraz Ne-Waza złoto;
4. Ewa Szymik: srebrny w kat. 40 kg Ne-Waza oraz srebrny Fighting;
5. Julian Stencel: brąz w kat. do 50 kg Fighting oraz złoto Ne-Waza;
6. Mateusz Kijas: złoto w kat. 50 kg Ne-Waza oraz złoto Fighting bez 1 fazy;
7. Aleksander Niewiera: złoto w kat. do 27 kg Fighting bez 1 fazy oraz złoto Ne-Waza;
8. Szymon Urbaniec: złoto w kat. 46 kg Ne-Waza oraz srebrny Fighting bez 1 fazy;
9. Olaf Sobania: złoto w kat. 81 kg Ne-Waza oraz złoto Fighting bez 1 fazy.


W imieniu Zarządu MKS "Sparta" chcielibyśmy podziękować za wspieranie naszego Klubu: Miastu Kuźnia Raciborska, firmie TBI oraz rodzicom naszych wspaniałych zawodników.

Materiał nadesłany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz