10 sierpnia 2016

Zespół "Przecinek" z M. Fitą w składzie wystąpił na Światowych Dniach Młodzieży [FOTO]

"Światowe Dni Młodzieży to jedno z najwspanialszych wydarzeń, w jakich mogliśmy brać udział" - mówią członkowie zespołu "Przecinek", który wystąpił w Raciborzu ramach Dni w Diecezji podczas ŚDM, a następnie pojawił się w Krakowie podczas odbywających się tam Światowych Dniach Młodzieży.


"Przecinek" był także świadkiem przywitania papieża Franciszka na krakowskich Błoniach. - To niezwykłe przeżycie. Możliwość wystąpienia w tym czasie i tych okolicznościach była marzeniem, które wydawało się nie do spełnienia, ale dzięki Bogu udało się. Granie muzyki przy takiej okazji i wśród tylu pielgrzymów oczywiście jest ogromną przyjemnością, ale przede wszystkim, to doświadczenie żywego Kościoła - komentują członkowie zespołu.

To duże wyróżnienie, że spośród wielu zespołów grających muzykę z chrześcijańskim przesłaniem dostrzeżono grupę z Raciborza. Dla członków "Przecinka" był to czas szczególnych spotkań, radości i nauki oczywiście modlitwy. - Mamy nadzieję, że nie tylko zapamiętamy wypowiadane przez papieża Franciszka słowa, ale że umiejętnie podejmiemy związane z tym wyzwania - dodają muzycy.


Zespół "Przecinek" wystąpił w składzie:

Monika Fita - śpiew,
Zuzanna Tomaszewska - flet,
Tomasz Tomaszewski - gitara,
Grzegorz Procajło - gitara,
Jakub Michalak - gitara basowa,
Maksymilian Mularczyk - instrumenty klawiszowe,
Bartłomiej Plewka - perkusja,
Michał Fita - perkusjonalia.

Dodatkowo w wydarzeniach zorientowanych wokół Światowych Dni Młodzieży udział wzięli: Patrycja Zajda - gitara akustyczna, Paweł Piec - saksofon tenorowy, Jan Swaton - saksofon altowy, Mateusz Wachtarczyk - trąbka i Tobiasz Itner - perkusja.


Materiał nadesłany

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz