25 lipca 2016

Słowacy udający się na ŚDM spotkali się z władzami miasta [VIDEO / FOTO]

Jednym z punktów pobytu słowackiej grupy w Kuźni Raciborskiej była wizyta w Urzędzie Miejskim i spotkanie z władzami gminy. Formacja złożona z 43 osób przebywała w Kuźni od 20 lipca, a do Krakowa wyruszyła dziś wczesnym rankiem.Program pobytu w naszej gminie był bardzo bogaty: od przejażdżki kolejką wąskotorową, odwiedzenia terenu dawnego pożarzyska z 1992 r. po zajęcia sportowe i edukacyjne. W piątek, 22 lipca Słowacy gościli w Urzędzie Miejskim. Grupę powitała przewodnicząca Rady Miejskiej Sabina Chroboczek-Wierzchowska, a burmistrz Paweł Macha - w języku polskim i angielskim - przybliżył w zarysie gościom z zagranicy historię miasta. O przeznaczeniu miejsca spotkania (Sala Ślubów USC) opowiedział z kolei zebranym sekretarz Dominik Klimanek. Kilka słów do młodzieży wygłosił również wikariusz kuźniańskiej parafii ks. Wojciech Cisek.


W Sali Ślubów gościom zaprezentowano dwa filmy: jeden z nich związany był z wielkim pożaru lasu z sierpnia 1992 roku, drugim natomiast był materiał filmowy zrealizowany przez grupę młodzieży z czeskiego miasteczka Odry, którzy odwiedzili naszą gminę podczas tegorocznej edycji "Pływadła".


Pobyt grupy ze Słowacji, którzy przyjechali do Kuźni z miejscowości Bánovce nad Bebravou był bardzo udany. Organizatorzy wizyty zagranicznych gości składają serdeczne wyrazy podziękowania mieszkańcom, którzy przyjęli do siebie młodych ludzi. Świetnie spisała się również kuźniańska młodzież, którzy jako wolontariusze Światowych Dni Młodzieży z pełnym poświęceniem włączyli się w pomoc przy organizacji tego etapu wizyty Słowaków w naszym kraju.


Tekst i video: Bartosz Kozina
Fot. BK i Marcin Gałuszka-Biernacki

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz