29 lipca 2016

Odlewnia RAFAMET uznanym w Europie producentem płyt montażowych

Odlewnia RAFAMET pozyskała zamówienie od odbiorcy ze Szwecji. W ramach umowy firma z Kuźni Raciborskiej wyprodukuje dla niego zestaw 10 płyt o łącznej powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych.
Produkcja żeliwnych płyt montażowych została wdrożona przez Odlewnię RAFAMET w 2009 roku. Od tego czasu Spółka z Kuźni Raciborskiej stała się dostawcą największych firm obrabiarkowych m. in. w Polsce, Niemczech, Czechach, Włoszech i Hiszpanii. Standardowe płyty mogą mieć rozmiary od 1500x1500 mm do 9000x3000 mm. - W zależności od potrzeb klienta docelowego, mogą być łączone w pola o dowolnym kształcie i powierzchni. Największe dostarczone do tej pory pole miało wymiar 16000x14000 mm - informuje Jacek Opiela, wiceprezes Zarządu i dyrektor techniczny Odlewni RAFAMET Sp. z o. o.Firma z Kuźni Raciborskiej produkuje również płyty do szczególnych zastosowań, takich jak budowa specjalistycznych stanowisk pomiarowych, hamowni lub dla placówek badawczo-rozwojowych z sektora automotive. - Produkowane w Odlewni RAFAMET płyty są szczegółowo dopracowane pod względem wytrzymałościowym i jakościowym. Konstrukcja, a także proces produkcji, zostały szczegółowo opracowane przy wykorzystaniu szeregu analiz i działań optymalizacyjnych. Wszystkie parametry - jak wykończenie obróbką powierzchni roboczej, nośność oraz systemy łączenia i poziomowania - ustalane są indywidualnie do wymagań klienta - podkreśla Jacek Opiela.Niedawno firma z Kuźni Raciborskiej zawarła kontrakt z odbiorcą ze Szwecji. - Do stycznia 2017 roku wyprodukujemy dla niego zestaw 10 płyt o łącznej powierzchni ponad 100 metrów kwadratowych - dodaje wiceprezes kuźniańskiej firmy.

Płyty montażowe stanowią około 20 % produkcji Odlewni RAFAMET. Producent wykonuje ich rocznie około 1200 metrów kwadratowych.

***

Odlewnia RAFAMET z Kuźni Raciborskiej (dawniej Zespół Odlewni RAFAMET) należy do Grupy Kapitałowej RAFAMET, gdzie podmiotem dominującym jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych Fabryka Obrabiarek RAFAMET S. A. Odlewnia RAFAMET jest producentem odlewów żeliwnych z żeliwa szarego, sferoidalnego i stopowego. Specjalizuje się w produkcji jednostkowej i małoseryjnej odlewów ciężkich, z czego aż 70 % wyrobów jest eksportowanych. Odbiorcami są renomowani producenci maszyn zarówno w Polsce, jak i za granicą. Ponad 30 % odlewów produkowanych jest na potrzeby rynku niemieckiego. Wyroby trafiają głownie na rynek europejski, do odbiorców w Czechach, we Włoszech i Hiszpanii, na Węgry, do Norwegii i Finlandii.

Odlewnia RAFAMET współpracuje z Instytutem Odlewnictwa w Krakowie. Wykonuje odlewy na indywidualne potrzeby klientów, nowe zespoły modelowe oraz adaptacje modeli, oferuje ponadto usługi laboratoryjne, obróbkę cieplną oraz śrutowanie odlewów i konstrukcji stalowych. Przedsiębiorstwo posiada Zintegrowany System Zarządzania Jakością wg norm ISO 9001:2008 oraz ISO 14000:2004 potwierdzający wysoką jakość świadczonych usług i ich zgodność z wymaganiami ochrony środowiska.

Anna Koza / Adventure Media

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz