19 maja 2016

RAFAMET. Kolejne maszyny dla chińskiego giganta

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S. A. z Kuźni Raciborskiej dostarczy na chiński rynek trzy tokarki typu UFB 125 N. Ich odbiorcami są dwie spółki należące do koncernu China Railway Rolling Stock Corporation. To kolejne maszyny, które spółka wyprodukuje dla tego potentata. Tokarki przeznaczone są dla kolei dużych prędkości (KDP) i będą pracowały u klientów jeszcze w tym roku.


China Railway Rolling Stock Corporation (CRRC) to największy na świecie producent taboru kolejowego. Chiński koncern zatrudnia bagatela 170 tys. osób.

Fabryka z Kuźni Raciborskiej wyprodukuje dla spółek zależnych CRRC trzy tokarki typu UFB 125 N. Maszyna ta jest tokarką kołową o napędzie ciernym, przeznaczoną do regeneracji profilu jezdnego kół stosowanych w szynowych pojazdach kolejowych, w tym pociągach KDP. Tokarka umożliwia obróbkę zestawu kołowego bez ingerowania w strukturę siatki krystalicznej materiału, z którego wykonany jest wieniec koła. Chodzi tu o zagadnienia bezpieczeństwa eksploatacji kół kolejowych. Należy bowiem pamiętać, że pociągi KDP rozwijają prędkość przejazdową do 310 km/h i bezwzględnie konieczne jest wyeliminowanie możliwie każdego ryzyka pęknięcia, czy rozerwania się koła kolejowego np. w wyniku sposobu jego obróbki.

Tokarki typu UFB 125 N

Przedstawiciele chińskiego giganta przemysłu kolejowego doskonale znają specyfikę i możliwości techniczne tych maszyn. - W kilku warsztatach koncernu oraz w zakładach innego producenta pracują już identyczne w swojej postaci technicznej obrabiarki - informuje Krzysztof Pestkowski, kierownik sprzedaży w RAFAMET S. A. Jak dodaje, do zdobycia nowych kontraktów przyczyniła się dotychczasowa, bardzo dobra współpraca z przedstawicielami chińskiego potentata.

- O zamówienia na tamtejszym rynku ubiegają się wszyscy najważniejsi producenci i najbardziej uznane firmy. Zadowolony odbiorca, który zamawia kolejne maszyny udziela jednoznacznej informacji zwrotnej na temat jakości produktów RAFAMETU - mówi K. Pestkowski.

W tym kontekście warto dodać, że opisywane trzy tokarki nie zostały zakontraktowane jednocześnie. Przedstawiciele jednej ze spółek należących do chińskiego koncernu zamówili dwie maszyny UFB 125 N. Wydarzenie to miało wpływ na podpisanie umowy z inną spółką grupy kapitałowej CRRC, na dostawę trzeciej maszyny. Umowy zostały bardzo szybko sfinalizowane, sam termin realizacji także jest krótki. Wszystkie trzy zamówione tokarki będą jeszcze w tym roku pracowały w Chinach.

Materiał nadesłany / Anna Koza, Adventure Media s. c.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz