15 marca 2016

Wspomnienia utrwalone nie tylko na zdjęciach. Wystawa prac pt. "Okiem turysty" [FOTO]

Zaułki wsi greckich, włoskich, trochę Egiptu i współczesności - to tematyka prac malarskich, które od wczoraj można oglądać w sali wystawowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Obrazy łączy tytuł "Okiem turysty".Organizatorem kolejnej już takiej wystawy jest kuźniańskie koło Towarzystwa Miłośników Ziemi Raciborskiej, a autorkami prac jest pięć pań: Aldona Pachowicz, Barbara Radziszewska, Luiza Wieczorek, Elżbieta Wdowiak i Janina Chrapacz-Koloska, która stoi na czele grupy kuźniańskich malarek.


- Prace są bardzo zróżnicowane. W stosunku do obrazów, które prezentowane były poprzednio ("Patrząc przez mikroskop", listopad 2015), te, które widzimy tutaj podciągnięte są bardziej pod realizm. A dlaczego turysta się w to wplątał? To są jakieś wspomnienia z wycieczek, wakacji, ale nie tylko, bo bazowałyśmy również na zdjęciach. Są tutaj zaułki na wsiach greckich, na wsi włoskiej, mamy trochę Egiptu, trochę współczesności, a takim najważniejszym elementem to jest architektura i postać ludzka. Chciałyśmy właśnie w tę architekturę, w te zaułki, miejsca dodać trochę życia, a tego dodaje przecież człowiek, w związku z czym postać ludzka znajduje się na każdej pracy. Połączyłyśmy więc jedno z drugim - mówiła w trakcie wernisażu J. Chrapacz-Koloska.


Prace w większości wykonywane farbami akrylowymi, dwie namalowane temperami i dwie farbami olejnymi. Wystawę można oglądać do piątku (18 marca) w godz. 10:00-12:00.


Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz