01 lipca 2015

Ruszyła Nieobozowa Akcja Letnia 2015 [FOTO]

Jak co roku, tak i tym razem kuźniański oddział Towarzystwa Przyjaciół Dzieci wraz początkiem wakacji zainaugurował Nieobozową Akcję Letnią, która w naszym mieście odbywa się już po raz 16.

Tegoroczna akcja potrwa 10 dni - od 1 do 10 lipca. Pierwszego dnia do koordynatorki, a zarazem prezes TPD Romany Serafin zgłosiło się 47 dzieci w wieku od 5 do 15 lat. W akcję włączyło się również wielu nauczycieli oraz osoby spoza grona pedagogicznego, którzy na NAL będą uczęszczać wymiennie (Natalia Czogała, Celina Szmidt, Sabina Chroboczek-Wierzchowska, Klaudia Trestka, Joanna Sroka, Urszula Makulik, Ewa Kanak, Felicja Grzesik-Zawada, Luiza Wieczorek, Justyna Drzymała, Maria Minko, Ewa Serafin, Sylwia Niemiec i ks. Adam Byczek). Do pomocy przyłączyła się również szkolna młodzież w osobach Mai Świerk, Oliwii Kostki, Wiktorii Świderek, Olafa Sobani, Kacpra Powroźnika, Patrycji Serafin i Soni Kalus (są to osoby, które w trakcie roku szkolnego działają w szkolnym klubie wolontariusza).


W programie NAL 2015 znalazły się m. in.: gry i zabawy, konkursy (wśród nich "Z Gminą na TY", którego organizatorem jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Raciborskiej wraz z Referatem Edukacji, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego), konkurs fryzur, wybór Miss i Mistera Nieobozowej Akcji Letniej, wycieczki, zajęcia ekologiczne czy wyjścia na kąpielisko "Wodnik".

Tegoroczna akcja - podobnie jak w latach poprzednich - doszła do skutku dzięki funduszom z Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wsparcia nie odmówili też lokalni przedsiębiorcy oraz prywatni darczyńcy.


Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz