18 czerwca 2015

Wędkarstwo spławikowe jako element integracji wychowanków MOW

W dniach 13-14 czerwca po raz drugi Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rudach zorganizował Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spławikowym Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych.

Inicjatywa wędkowania w duchu sportowej rywalizacji oraz szeroko pojętej zasady "fair play" spowodowała, że do naszej miejscowości przyjechały drużyny z najdalszych zakątków Polski oddalonych nawet o 600 km. Również w tym roku, dzięki uprzejmości księdza Jana Rośka, dyrektora Pocysterskiego Zespołu Klasztorno-Pałacowego mieliśmy możliwość rozegrania zawodów na akwenie należącym do klasztoru.W mistrzostwach wzięło udział 8 drużyn z całej Polski: Włocławek, Kuźnia Raciborska, Wałbrzych, Puławy, Rudy, Rejowiec, Gołotczyzna i Czaplinek.Zawody zostały rozegrane w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwał prezes koła PZW w Kuźni Raciborskiej Piotr Klichta.Po upływie trzech i pół godziny zmagań wędkarskich, sędzia główny zakończył zawody sygnałem dźwiękowym i przystąpił do ważenia ryb, ustalając tym samym kolejność zajętych miejsc.

Oto wyniki:
Na uroczyste zakończenie Mistrzostw, wręczania nagród i medali przybył burmistrz Kuźni Raciborskiej Paweł Macha.Dodatkową atrakcją dla uczestników zawodów była przejażdżka kolejką wąskotorową, zwiedzanie Starego Opactwa oraz ognisko, które było formą integracji międzyośrodkowej.
Dyrekcja wraz z wychowawcami Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rudach pragnie serdecznie podziękować firmom oraz ludziom dobrej woli za okazaną pomoc w organizacji całej imprezy. Szczególne podziękowania kierujemy do:

1. księdza Jana Rośka,
2. głównego sędziego - Piotra Klichty,
3. Jarosława Łuszcza - naczelnika kolejki wąskotorowej,
4. firmy "Konger",
5. firmy "Jaxon",
6. firmy "Fishing Mart",
7. Dawida Marcola

Serdeczne podziękowania kierujemy również do wszystkich osób, które zechciały wesprzeć finansowo naszą inicjatywę. Wyrażamy nadzieję i przekonanie, że dotychczasowa owocna współpraca przyczyni się do umocnienia Państwa pozytywnego wizerunku, pozycji rynkowej i zwiększenia prestiżu społecznego. Liczymy na Waszą pomoc w przyszłym roku!

Z wędkarskim pozdrowieniem - MOW RUDY!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz