22 czerwca 2015

Uczestnicy wyprawy rowerowej wzdłuż Odry w Radiu Katowice

"Ligoniowe Radio" to jedna z audycji, która wchodzi w skład ramówki Polskiego Radia Katowice. W piątek, 19 czerwca dziennikarze tej śląskiej rozgłośni gościli w Kuźni Raciborskiej, gdzie nagrali audycję związaną z zakończoną wyprawą rowerową wzdłuż rzeki Odry.
Rozmówcami Anny Musialik był koordynator projektu "Odra - od źródeł do ujścia" Wojciech Gdesz oraz uczniowie - uczestnicy wycieczki: Michał Mróz, Mateusz Kowalczyk, Patryk Ogonowski, Daniel Mirski, Cezary Żaczek i Michał Macha, a także dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Kinga Apollo. W audycji został również poruszony temat gospodarstwa ekologicznego, którego właścicielami są Agnieszka i Bernard Kowolowie. Blisko 40-minutową audycję (wyemitowaną w sobotnie popołudnie, 20 czerwca) można odsłuchać TUTAJ.

Z rowerzystami na temat wyprawy rozmawiał również katowicki reporter radiowy Łukasz Kwaśny z programu "Infostrada". Rozmowa została wyemitowana dzisiaj na antenie Radia Katowice, a dostępna jest pod TYM LINKIEM.

Warto również dodać, że z 900-kilometrowej wyprawy rowerowej powstał swojego rodzaju dziennik podróży, który w wersji filmowej można obejrzeć poniżej:


oprac. BK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz