08 czerwca 2015

Czerwiec z Kuźnią Kultury

Festyn Rodzinny przy ZSO w Kuźni Raciborskiej, Industriada w Rudach oraz zabawa w Turzu z okazji 16. edycji "Spływu Dziwnych Obiektów Pływających" - to część atrakcji, jakie czekają na mieszkańców naszej gminy w czerwcu 2015 roku.
12 czerwca:

W piątek o godz. 16:00 przy ZSO w Kuźni Raciborskiej odbędzie się festyn. Zapraszamy wszystkich serdecznie. W programie: liczne występy artystów MOKSiR i ZSO, rozgrywki sportowe, atrakcje dla całej rodziny, loteria fantowa, ciasto, wata cukrowa, popcorn i inne smakołyki.

Organizatorzy: ZSO, MOKSiR, Urząd Miejski w Kuźni Raciborskiej oraz Hufiec ZHP. Wstęp wolny.

13 czerwca:

Od 11:00 do 20:00 zapraszamy do Rud na Industraidę (Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej). W programie m. in. przejazdy turystyczne na trasie Stanica-Rudy-Paproć, wyścigi drezyn ręcznych, gra rodzinna "W poszukiwaniu czapki naczelnika", zwiedzanie stacji z przewodnikiem, prelekcje i zawody "Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym", wystawa makiet kolejowych, animacje plastyczne dla dzieci, pokazy "Życie codzienne w latach 30. XX wieku", prelekcje dot. mody międzywojennej.

19 czerwca:

O godz. 11:00 zapraszamy do MOKSiR w Kuźni Raciborskiej na Festiwal "Kultura Bez Granic". Wystąpią m. in. Zespół Pieśni i Tańca "Dębianie" z Nowej Dęby (pow. tarnobrzeski), Grupa Petar Zrinski z Chorwacji, Grupo de Folklore "Aragones Xinglar" z Hiszpanii, Zespół Mażoretek "Arabeska", Mażoretki "Tęcza". Wstęp 5 zł.

20-21 czerwca zapraszamy na XVI Spływ Dziwnych Obiektów Pływających "PŁYWADŁO 2015"

PROGRAM:

20 czerwca:

- 14:00 - Rozpoczęcie dwudniowego festynu, w którym m. in. występy Orkiestry Dętej Szkoły Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla, Orkiestry Dętej z Gminy Nędza, występy wokalistek MOKSiR,
- ok. 18:00 - Gwiazda wieczoru: koncert Przemka Świerczyny
- 19:00 zabawa taneczna z zespołem Przemka Świerczyny. W trakcie liczne niespodzianki m. in. piraci i wystrzały armatnie.

21 czerwca:

- od 16:00 m. in.: występy przedszkolaków z Turza, mażoretek "Olympia" z Siedlisk, występy wokalistów MOKSiR
- 17:30 - występ DUETU KARO, zabawa taneczna z zespołem "Boss".

Prowadzący Piotr Scholtz

Podczas dwudniowego festynu przejażdżki konne, pełna gastronomia i wiele innych atrakcji.

25 czerwca:

W czwartek o godz. 17:00 zapraszamy do MOKSiR w Kuźni Raciborskiej na Zakończenie Roku Kulturalnego. Wystąpią utalentowani przedstawiciele zajęć wokalnych, tanecznych i instrumentalnych MOKSiR. Wstęp wolny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz