13 maja 2015

Gmina Kuźnia Raciborska zaprezentowała się na raciborskim zamku [FOTO]

W sobotę, 9 maja na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyło się Święto Subregionu Zachodniego. Impreza ta odbyła się w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które są największym wydarzeniem promującym projekty dofinansowane z funduszy Unii Europejskiej w Polsce.
Na zamkowym dziedzińcu zaprezentowały się gminy należące do Subregionu Zachodniego, w tym Gmina Kuźnia Raciborska. Naszą gminę reprezentował Punkt Informacji Turystycznej z Kuźni Raciborskiej, Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach, Hotel Spa Laskowo z Jankowic, Zaczarowana Chata z Rud Barbary Kmiecik, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej, Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz rzeźbiarze: Andrzej Pochopień z Kuźni Raciborskiej i Mirosław Wiszowaty z Rud.

UTW prezentowało prace artystek z naszej Gminy: Elżbiety Podolec, Anastazji Maciaszek i Małgorzaty Nowakowskiej.Na scenie podczas występów wystąpili wokaliści oraz mażoretki działający przy MOKSiR w Kuźni Raciborskiej. 

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się całe stanowisko Gminy Kuźnia Raciborska. W trakcie całodziennego wydarzenia przez zamkowy dziedziniec przewinęło się blisko 5000 osób.


Marcin Gałuszka-Biernacki - UM w Kuźni Raciborskiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz