28 listopada 2014

W poniedziałek zaprzsiężenie radnych i burmistrza

1 grudnia o godz. 14:30 w Sali Ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Kuźni Raciborskiej odbędzie się I sesja Rady Miejskiej VII kadencji (2014-2018). Na mocy postanowienia z 25 listopada wydanego przez Komisarza Wyborczego w Katowicach, porządek obrad przedstawiać się będzie następująco:
1. Otwarcie Sesji Rady przez radnego seniora
2. Wręczenie radnym zaświadczeń o wyborze
3. Ślubowanie radnych
4. Wybór przewodniczącego Rady
5. Wręczenie Burmistrzowi zaświadczenia o wyborze
6. Ślubowanie Burmistrza
7. Zamknięcie obrad

30 komentarzy:

 1. Zróbcie nagranie video z tego wydarzenia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak jesteś ciekawy to osobiście idź i zobacz.

   Usuń
  2. Może po prostu nie mogę w tym czasie? Ahh Ci wyborcy Rity i WRONA'LDO

   Usuń
 2. Po co? Możesz tam przyjść i na miejscu zobaczyć skoro aż tak bardzo Cię to interesuje. A nie podniecać się niezdrowo przed komputerem jak żigolak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dymaj na skatepark, który Ci Rita obiecała :)

   Usuń
 3. Ciekawe jak zagłosują i kto będzie przewodniczącym i zastępcą.Jeżeli p.Sabina i p.Wrona, to będziemy mieli to samo co było.

  OdpowiedzUsuń
 4. dokładnie kilka osób nie powinno być w radzie szczególnie p.Sabina i P. Wrona

  OdpowiedzUsuń
 5. Sami fachowcy... Przewodniczącą będzie Sabina bo tak ustaliła z burmistrzem. Dziwne że nie oznajmił tego jeszcze o północy na czacie. Zastępcą będzie kolejny specjalista od przepisów samorządowych, pan Ruhe z Brantoki czyli z Rud. Po to będzie zastępcą żeby nie uciec do Wrony. Osobiście wątpię by to poskutkowało na dłuższą metę ale na razie pewnie zadziała bo jeszcze niczego nie zobaczył i nie doświadczył. Łukasz to w końcu synek z Rud a nie z osiedla więc swoich nie zdradzi. Taki miks autochtona z tamtejszymi nigdy na dłuższą metę się jeszcze nie udał. To nie o poglądy a o mentalność chodzi. Ludzie ze wsi są raczej zawsze bardziej praktyczni a osiedlowi bardziej roszczeniowi i odrobinę fest bardziej konsumpcyjni. Założymy się? Sam główny bohater o którego tak bardzo wszyscy się troszczą i demonizują - nie będzie obecny na sesji. Niespodzianka? Niekoniecznie. Niespodzianki pojawią się już w trakcie kadencji. I też niekoniecznie ze strony znienawidzonego Manfreda Wrony. A z której? A to właśnie ta niespodzianka :-) To powinna być naprawdę fajna kadencja. Może nie za treściwa ale na pewno fajna. Fajnie się też z Wami laikami pisze. Skoro już Wam powiedziałem jak i co będzie, to teraz odczekajmy tych kilka miesięcy. A, zapomniałbym. Pozdrowienia dla dwóch pozostałych przystawek! Fajnie że jesteście :-) Raz tu, raz tam ale zawsze blisko korytka. Tak też można. Pytanie tylko co zrobicie jak wam koryto przesuną? Wiem, wiem. Dostosujecie się :-) CDN za kilka miesięcy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty fachowiec ,powinieneś zostać doradcą w urzędzie a nie na forum wygłaszać swoje mądrości.Co Ciebie interesuje kto i co będzie robił.

   Usuń
  2. Do wypowiedzi powyżej - a co masz za problem z tym, że ktoś się wypowiada na forum inaczej niż wyznawcy PM? Tylko ty możesz? Ciekawa wypowiedź gościa z 00.04. Czy się sprawdzi - zobaczymy już w poniedziałek. A co dalej - też zobaczymy.

   Usuń
  3. No to nie martw sie na zapas.

   Usuń
  4. Do gościa z 10.13. Nie mogę zostać doradcą w Urzędzie Mmiejskim bo mi tego nie zaproponowano. Zaproponowano to Pani Ricie Serafin. Swoją drogą to bardzo dziwne że nowy burmistrz do doradzania potrzebuje kogoś kogo tak bardzo krytykował w kampanii. Co Wy na to? Może się mylił? Może głosił demagogię i teraz potrzebuje merytorycznego wsparcia? A słynny wulgarysta zza miedzy mu odmówił... Co za pech.

   Usuń
 6. A kto tu się martwi? Gościu po prostu pisze jak jest i jak może być. Oj widze, że chyba trafił w dziesiątke. Bo zaraz uspokajacze i zagłuszacze. Z tymi przystawkami to trochę niejasne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak jest to każdy wie.Jak będzie to za cztery lata będziesz oceniać.Nie dziel skóry na niedźwiedziu przed czasem.

   Usuń
  2. Przystawki to takie osoby które zawsze skonsumujesz kiedy masz odpowiednio dużo kasy by je kupić. Czytaj - masz władzę. Raz są z tym raz innym. Zero kręgosłupa moralnego, zasad, trwałych poglądów. Można szanować nawet wroga jeżeli jego wrogość wynika ze szczerych przekonań. Ale nie sprzedawczyka na miłość boską...

   Usuń
  3. Te "przystawki" dbają o interes swoich wyborców. To jest chyba uczciwe.

   Usuń
  4. Jeżeli ktoś ma pojęcie o tym jaki jest ten interes to masz rację. Te o których mowa zawsze wybierają większy. W sumie też naturalne zachowanie.

   Usuń
 7. No,nareszcie na luziku! Fajnie,co,nie? Bardzo mi się podobasz - Panie Nocny Proroku (z talentem kabaretowym)> Byłoby dobrze,żeby się spełniły Pana przewidywania. Ja, niestety nie jestem tutaj optymistą.Za dobrze znam ,poniektórych. Mam jednak nadzieję na normalność w gronie włodarzy kuźniańskiej Gminy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pierwszy raz zdziwisz się po jutrzejszych głosowaniach. Nie wiem czy pozytywnie czy negatywnie. To zależy jaki rodzaj kabaretu Ci odpowiada. Nie jestem prorokiem. Wiem jakie kto ma karty. Cóż zatem ze mnie za prorok? Ja uważam że jest dobrze. Paweł Macha wygrał wybory i powinien mieć większość w radzie. Po co? A choćby po to aby nie zwalać winy na nikogo za konkretne decyzje i całą kadencję. Większość daje przywileje i obarcza pełną odpowiedzialnością. Życzę Pawłowi jak najlepiej. I nie fałszywie. Jeżeli Paweł osiągnie z gminą sukces -- ja też odniosę. Jeżeli porażkę - ja też. Bo tu żyję. Niestety jestem w tej materii sceptykiem a mój sceptyzm nie wywodzi się z braku lubienia Pawła. Lubię tego entuzjastę. Mój sceptyzm wywodzi się z doświadczenia i wielu lat praktyki. Obym się mylił.

   Usuń
 8. A kiedy wybory rad sołeckich ?

  OdpowiedzUsuń
 9. Bo tam tez sa konieczne zmiany !

  OdpowiedzUsuń
 10. Możeś Ty chopie nie prorok,ale potrafisz myśleć, A myślenie na tym forum,już od ponad 4 miesięcy ,bardzo rzadko się objawiało. I powiem Ci, że "takich pięciu jak nas dwóch ,to nie ma w Gminie ani jednego."Zróbmy coś,żeby Twoją myśl z 30.11. godz.22.51 pojęło i uznało za swoją ,choćby 50 procent mieszkańców naszej Gminy. Hurrraoptymistą,niestety,też nie jestem.Pożyjemy...to...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to jest nas już dwóch :-) Pozdrawiam!

   Usuń
 11. I co znowu przewodniczący z Rud? Vicek ale zawsze! Opadły kopary?! To wola samego Posejdona!

  OdpowiedzUsuń
 12. Prezentowany program sesji R M nie odpowiada rzeczywistości dlaczego .Jakie komisje i dla kogo przypadły .

  OdpowiedzUsuń
 13. Pan Łukasz Ruhe jest kandydatem proponowanym przez "Teraz Czas na Zmiany".Pani Sabina ,p. Bartoń , p.Koral i p.Tokarska to koalicjanci.To małżeństwo z rozsądku.

  OdpowiedzUsuń
 14. Albo stanowisko przewodniczącej albo nici z koalicji , to się nazywa kalkulacja .Taki układ gwarantuje żadnych zmian ,lawirowanie, byle do wiosny ,

  OdpowiedzUsuń
 15. Co za szyje. .. każdy widzi, że to jest nie fer. Układ, ściema, obłuda. ...
  A jak Sabinka podskoczy i nie będzie słuchać głupiutkich chłopczyków? To co?

  OdpowiedzUsuń