09 września 2014

Z redakcyjnej poczty: APEL do komitetów wyborczych w gminie Kuźnia Raciborska

Znaleźć najlepszych kandydatów na radnych Rady Miejskiej - to rzecz nienajtrudniejsza. Na burmistrza - o wiele trudniej... Na radnego Sejmiku Wojewódzkiego, żeby tam nie był tylko "miernym statystą", potrzeba człowieka ze specjalnymi cechami charakteru......oraz dłuższym doświadczeniem w działaniu samorządu gminnego. No i jeszcze - żeby nie był w wieku emerytalnym. Pan Manfred Wrona ma to wszystko, co tutaj niezbędne. Więc niech wyrazi zgodę na podjęcie innej formy służby dla społeczności naszej Gminy. Proponujcie, proście, przekonujcie, albo i błagajcie. Może się zgodzi?

Przez te kilkanaście lat przewodniczenia Radzie Miejskiej się zasłużył. I wysłużył. Gdyby się nie udało do województwa, to jest po drodze powiat. W tamtejszym marazmie i stagnacji osoba i działanie tego pana byłyby niezwykle ożywcze. I z pewnością ma w zasięgu funkcję przewodniczącego. Nadal i do tego na wyższym szczeblu. Tutaj na dole emerytura jest niepewna. Świeże twarze w Radzie od strony Rud? Nawet jedna świeższa, młodsza się nie znajdzie? Zadecydują rudzanie! Czy w całej Gminie nie było, nie ma i nie będzie kandydata na równie wartościowego przewodniczącego Rady? Choćby na sześć miesięcy? Tu już taki jeden był. To może drugi by się znalazł? A trochę świeżego luftu to zguba dla Gminy? Czy może Nadzieja? A tyle się mówi o szansach dla młodych! Niektórzy mówią bardzo pięknie! I z wielką troską, nawet ze współczuciem.

W imieniu własnym oraz tych, którym w gminie zaczyna być duszno i niemrawo, apeluję w tej sprawie, także do szefów wszystkich organizacji społecznych, o rychłe skonsultowanie propozycji z członkami zarządów lub z całymi kolektywami. Podobno już 7 września upływa termin zgłaszania kandydatów? Liczę, że Pan mgr inż. Manfred Wrona nie przestraszy się szczebli wyższych jak gmina. Tam można nawet więcej zrobić dla mieszkańców, jak rządząc gminą. Nie przegapcie terminów. Następna szansa dopiero za cztery lata!

Przewidujący (imię i nazwisko do wiadomości Redakcji)

13 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 2. No chyba sobie żartujesz? Gdybyś zobaczył na własne oczy w jaki sposób Wrona załatwił Pana Kubiczaka gdy ten był Przewodniczącym Rady Miejskiej zrozumiałbyś, że Wrona to PUTIN, który nie może znieść jak ktoś mu się sprzeciwia. Do DUMY Federacji Rosyjskiej to się nadaje. Tam po prostu nie ma demokracji.

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Popieram a najlepiej na Kamczatke.!!!!!

   Usuń
 4. To jest zgrabny sposób na pozbycie się tego człowieka.Ma Pan/Pani rację ,niech inni się z nim szarpią.

  OdpowiedzUsuń
 5. oj boroki jedne! Z bezsilności ręce wam opadają. A ten anonimowy list czytelnika pachnie mi Jankiem! Ten język, to myślenie, to ..... .To jak to jest Janie - ten Wrona jest be, czy też super! Możesz odpowiedzieć anonimowo. Tylko się nie kompromituj dalej, bo sam nie wiesz czego chcesz.

  OdpowiedzUsuń
 6. Za to Wrona wie jak ciągnąć kase do RUD.!!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli w Gminie jest źle, na co wskazują wpisy, to oznacza że dotychczasowy PAN I WŁĄDCA RAdy Miejskiej nie zrobić nic dobrego. A mianowicie:
  1. Wprowadził w Gminie piaskarki które niszczą nasze miasto
  2. Na dzień dzisiejszy nie potrafił wyciągnąć od kopali piasku odszkodowań za drogi i nerwy ludzi
  3. Oddał pałac w Rudach klechom, aby oni go odbudowali za nasze pieniądze i brali za wynajem i zwiedzanie kupę kasy.
  4. Jest PUTINEM i kropka. Nie akceptuje innego zdania i z tym WALCZY. Co pokazał przez ostatnie lata.

  OdpowiedzUsuń
 8. ten poprzedni to borok i psać nie umie. Tyle i basta!

  OdpowiedzUsuń
 9. Wrona i jego poplecznicy z Rud zasiadają w Radzie od wielu lat. Tiry rozjeżdżają gminę a oni się świetnie bawią. Zamek w Rudach należy do Klech a nie gminy! Przecież ten zabytek był własnością Państwa Polskiego,a dostał się w ręce rzymskiej okupacji. Za Wrony w Turzu powstał budynek światlicy za 400.000 zł który dziś został sprzedany za 80.000 zł. To jest oszczędność? I tak ze wszystkim. Wariaci jeżdżą po mieście 150 km/h i nikt tego nie wspomina w sesjii w obecności policjantów. Dlatego że to wszyscy emeryci i nie mają małych dzieci, które chodzą po chodnikach i mogą zostać potrącone przez wariatów. Młodzi idźcie do władzy i pokażcie STARUCHOM że ich miejsce w lesie na grzybach. ONI ZRUJNUJĄ TO MIASTO - co już pokazują. NIE DAJCIE STARYM PROWADZIĆ POLITYKI JEDNEGO WODZA NACZELNEGO - Wrony, bo to NIE ZDROWE.

  OdpowiedzUsuń
 10. Waść jesteś ćpunem?

  OdpowiedzUsuń
 11. Wrona musi odejść!

  OdpowiedzUsuń
 12. Kto z dyskutantów i komentatorów na tym forum w okresie ostatnich dwóch miesięcy zarobił,bezkonkurencyjnie na tytuł "gminnego hejtera'? Nienawiść na każdym kroku do wszystkich i do wszystkiego Kłótnie obelgi,złość,wściekłość...To wszystko z zawiści o czyjeś dokonania opinię ,szacunek u ludzi...Szuka cudzych blogów,by kopać...Na swoich nie otwiera forum dla internautów."Minusuje" wszystkich...To jego jedyny cel! Wejżyj chopie na google pod hasło "HATER -HEJTER" I CYBERPRZEMOC. mOŻE skromność ci się przyśni albo normalność? albo służba społeczna?

  OdpowiedzUsuń