16 lipca 2014

Remont mostu na Rudce

Niebawem ruszą prace remontowo-budowlane na skrzyżowaniu ulicy Powstańców i Kolejowej. Ma to związek z zaplanowanym remontem mostu znajdującego się nad Rudką.
W zakres prac budowlanych wejdą m. in. remont pękniętego przyczółka południowego i powierzchniowe wzmocnienie korpusów przyczółków, uzupełnienie ubytków betonu na podporach i konstrukcji ustroju nośnego mostu, rozbiórka zdegradowanych i wykonanie nowych prefabrykowanych gzymsów mostu, rozbiórka warstw chodników i częściowa nawierzchni jezdni, wykonanie krawężników o normowej wysokości 14 cm ponad jezdnię, wykonanie nowych warstw nawierzchni jezdni o spadku daszkowym 2 %, podwyższenie balustrad do wysokości 110 cm; - oczyszczenie dna rzeki pod mostem z zanieczyszczeń oraz doziarnienie dna kamieniem łamanym, odtworzenie umocnień skarp rzecznych i linii brzegowej w obszarze podpór mostu oraz odtworzenie zdegradowanych betonowych odsadzek przyczółków w bezpośrednim sąsiedztwie przepływającej wody pod mostem.


Prace prowadzone będą przez Zakład Remontowo-Transportowo-Usługowy "Agal" z Rybnika. Całkowity koszt remontu wyniesie 285.544, 60 zł.

3 komentarze:

 1. Nie uwierzę, jak nie zobaczę, że przetarg wygnała zewnętrzna firma

  OdpowiedzUsuń
 2. to tak jak droga na Osiedlu ;-).Wszyscy znamy wykonawcę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wykonawcą jest raciborska firma.

   Usuń