18 maja 2014

Podopieczne Kuźni Kultury odnoszą sukces za sukcesem!

Z wielką radością informujemy, że najmłodsza grupa mażoretek "Promyczek" oraz Joanna Kostka, odniosły w ostatnich dniach niemały sukces, plasując się w czołówce festiwali, w których uczestniczyły.
Najmłodsze mażoretki, trenujące pod okiem Ilony Świerczek zdobyły III miejsce podczas VI Ogólnopolskiego Festiwalu Mażoretek "Parada 2014", który 11 maja br. odbył się w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

Podwójny sukces odniosła również wspomniana na początku Joanna Kostka. 25 kwietnia odbył się finał 23. Międzynarodowego Festiwalu w Żorach, w którym to wspomniana wyżej podopieczna MOKSiR-u w kategorii wiekowej 13-16 lat wyśpiewała I miejsce. Najwyższy stopień podium uzyskała także przed kilkoma dniami w Raciborzu. 13 maja w tamtejszym Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się bowiem 13. edycja Wojewódzkiego Konkursu Piosenki Niemieckiej. W eliminacjach wzięło dział 150 osób. Asia Kostka zdobyła I miejsce w kategorii gimnazjum i otrzymała nagrodę wojewody śląskiego. Zwycięstwo w konkursie pozwoliło jej uzyskać kwalifikację do Finału Międzynarodowego Konkursu Piosenki Europejskiej - Racibórz 2014.

Cieszymy się z osiągnięć młodych talentów i przyłączamy się do gratulacji.

1 komentarz:

  1. gratulacje dla Joanny- talent połączony z nadzwyczajną wrażliwością i skromnością!

    OdpowiedzUsuń