10 lutego 2014

Poświęć uwagę Chwili Nieuwagi

14 lutego  o godz. 19:00 w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji odbędzie się koncert zespołu Chwila Nieuwagi, który swym występem uświetni walentynkowy wieczór. Bilety w cenie 10 złotych są już w sprzedaży. >>>O formacji<<<
Chwila Nieuwagi to ZESPÓŁ (nie projekt!), który zwyczajnie tworzy piosenki i gra niezwyczajne koncerty. Mieszanka stylistyczna, jakiej dopuszcza się Chwila Nieuwagi wprawia w zakłopotanie radiowców i speców od marketingu, równocześnie ciesząc słuchaczy, którym zapewnia różnorodność i absolutny brak nudy. Muzyka zespołu to: żywiołowość folkloru (szczególnie górnośląskiego, w bardzo ciekawym, nowoczesnym wydaniu), klimatyczność jazzu, nastrojowość piosenki poetyckiej oraz setki innych barwnych dźwięków, które można usłyszeć - SŁUCHAJĄC.

W kompozycjach Chwili Nieuwagi wyłapać można obecność: fortepianu - na którym gra Piotr Kotas, kontrabasu - Rafał Kierpiec, perkusji - Marek Sochacki i Bartłomiej Plewka, gitary - Andrzej Czech, a przede wszystkim ładnego, nietuzinkowego głosu żeńskiego, należącego do Martyny Czech. Uwagę przykuwają również ciekawe teksty - część z nich to utwory uznanych poetów, pozostałe to teksty własne zespołu.


Utwory zespołu pojawiły się na wielu składankach: "W stronę Krainy Łagodności", "Folk się gro", "Ballady i niuanse", czy "W górach jest wszystko co kocham", a koncerty grupy odbywały się między innymi na takich scenach jak: Amfiteatr w Opolu, Studio im. Agnieszki Osieckiej Radiowej Trójki, Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, Studio Lutosławskiego w Warszawie, Przystanek Woodstock, Seminarium Duchowne w Katowicach, Krakowski Festiwal Piosenki Studenckiej i wielu, wielu innych...

W 2011 roku ukazała się debiutancka płyta zatytułowana: "Niepoprawna muzyka", składająca się z kompozycji nagradzanych na licznych festiwalach w latach 2010 i 2011. Zaś w 2013 roku światło dzienne ujrzał album "Miszung" z gościnnym udziałem Macieja Balcara (Dżem), Jarosława Trelińskiego (Raz Dwa Trzy) i Darka Sojki (Carrantuohill). Obie pozycje zostały ciepło przyjęte przez recenzentów i słuchaczy. Chwila Nieuwagi koncertuje na terenie całego kraju i coraz częściej gości w radioodbiornikach, dzięki czemu można posłuchać jej piosenek, nie schodząc do podziemia tudzież modnego undergroundu.

• Martyna Czech (niegdyś Kuczera)
Wokalistka obdarzona nietuzinkowym głosem oraz umiejętnością niebanalnej interpretacji tekstu. Samouk. Laureatka licznych konkursów recytatorskich i wokalnych. Gościnnie pojawiała się na scenie z zespołem Carrantuohill. Pilnuje porządku na próbach. Chodzący organizer zespołu.

• Andrzej Czech
Gitarzysta-samouk muzykujący z wieloma formacjami, często związanymi ze sceną rockową. Z wykształcenia i zamiłowania filozof. Incydentalnie - poeta. W zespole pełni także nieocenioną rolę menagera, któremu w zapamiętywaniu terminów koncertów pomaga tzw. mózg, czyli wokalistka Martyna.

• Piotr Kotas
Pianista jazzowy, kompozytor, autor kilku musicali, w tym wystawianych na deskach Teatru Ziemi Rybnickiej: "Pasji" i "Tego Betlejem nie ma na mapach", a także wystawianej w kilku krajach Europy "Małgorzaty". Na swoim koncie ma nieskończoną ilość aranży (między innymi dla Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk, zespołu Bracia).

• Marek Sochacki
Perkusista, doświadczony muzyk, członek grupy Carrantuohill wykonującej muzykę irlandzką. Dobra dusza zespołu.

• Rafał Kierpiec
Kontrabasista, młody wzięty muzyk koncertujący zarówno z zespołami poetyckimi, funkowymi, jak i w orkiestrach symfonicznych. Poza Chwilą Nieuwagi koncertuje z BALTIC YOUTH PHILHARMONIC oraz z zespołem Kablem Owinięci, gdzie udziela się jako wokalista z szalonym zacięciem wodzireja.

• Bartłomiej Plewka
Perkusista, najmłodszy stażem członek grupy, który pojawił się "na chwilowe zastępstwo" i momentalnie się zaaklimatyzował, udzielając się przy nowych kompozycjach zespołu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz