15 stycznia 2014

Zobacz, jak grała Orkiestra [VIDEO]

12 stycznia w całej Polsce odbyła się zbiórka pieniędzy w ramach 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do obejrzenia reportażu z przebiegu akcji.
W tym roku to zbiórki pieniędzy przystąpiło 25 wolontariuszy. Najstarszym kwestorem był 71-letni Eugeniusz Bocheński. Poza zbiórką, która odbywała się m. in. na ulicach Kuźni, Turza, Rud czy Nędzy w godzinach popołudniowych w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji odbył się program artystyczny, w którym udział wzięli przedszkolaki oraz uczniowie z gminnych placówek oświatowych, a także podopieczni uczęszczający na zajęcia do Kuźni Kultury.


Nie zabrakło również aukcji, na której można było nabyć m. in. prace gminnych artystów, czy gadżety WOŚP. Nietypowym przedmiotem podarowanym na orkiestrową aukcję były puszki piwa zakupione na Przystanku Woodstock (specjalna edycja) od 2007 r. Z innych "fantów" warto wymienić karnet na realizację małego kursu nauki jazdy lokomotywą przygotowany przez Zabytkową Stację Kolei Wąskotorowej w Rudach.

Materiał przygotowali: Bartosz Kozina i Jacek Gąska

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz