19 grudnia 2013

Św. Mikołaj obdarował najmłodszych kuźnian

18 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kuźni Raciborskiej po raz kolejny odbyło się mikołajkowo-świąteczne spotkanie, którego organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oraz Klub Wolontariusza przy Szkole Podstawowej.
W tegorocznym spotkaniu uczestniczyło 60 dzieci wraz z rodzinami. Program przygotowany przez uczniów pod kierunkiem Ewy Serafin - opiekuna Klubu Wolontariusza był bardzo urozmaicony.
Interesujący był "Orszak Mikołajowy", w którym - poza świętym - pojawiły się aniołki i diabełki w składzie: Paweł Jaskułowski, Paulina Zawada, Sonia Kalus, Wiktoria Świderek, Maja Świerk oraz Patryk i Filip Szymik.W trakcie zabawy nie zabrakło występów gitarowych (M. Świerk i W. Świderek), "czirliderek" (Patrycja Serafin i Zosia Stachera) i tanecznych (Maja Żurek, Oliwia Kostka i Julia Marcinek). Pięknym śpiewem zadziwiała natomiast Ania Sroka. Występy uczniów bardzo podobały się publiczności, o czym świadczyły liczne oklaski dzieci i dorosłych.Na zakończenie, św. Mikołaj w towarzystwie swoich anielskich pomocników rozdzielił wśród najmłodszych mieszkańców naszej miejscowości 46 paczek rodzinnych.Korzystając z okazji, Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - Oddział w Kuźni Raciborskiej składa serdeczne podziękowanie członkom TPD i uczniom z Klubu Wolontariusza przy Szkole Podstawowej oraz ludziom dobrej woli, dzięki którym zorganizowano mikołajkowo-świąteczną imprezę pn. "Paczka Dla Dziecka".Wszystkim zaś życzymy Zdrowych, Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Zarząd TPD - Oddział Miejski w Kuźni Raciborskiej

***

15 grudnia harcerze Hufca Ziemi Raciborskiej udali się do Częstochowy po Betlejemskie Światło Pokoju. Akcji w trym roku przyświecało hasło "Wyjdź z cienia - Pokaż dobro".

Światło z Betlejem zuchy, harcerze instruktorzy odebrali z rąk bpa Stanisława Nowaka. Chwilę później w auli ks. Kordeckiego odbyło się spotkanie opłatkowe wszystkich zebranych z hufców ZHP woj. śląskiego.


Ogień Betlejemski został przekazany do wielu instytucji Ziemi Raciborskiej (szpitale, kościoły, szkoły i urzędy).

/Materiał nadesłany/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz