11 kwietnia 2013

Komisariat przeniosą do MOKSiR-u?

Tak, tyle że tylko na jeden wieczór. 8 maja o godz. 19:00 na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej odbędzie się spektakl teatralny pt. "Zwariowany Komisariat". W rolach głównych m. in. Dariusz Gnatowski, Michał Milowicz, Viola Arlak i Jacek Fedorowicz.
Aktorzy występują w nim zamiennie, w związku z czym na razie nie wiadomo, kto pojawi się na scenie Kuźni Kultury (podobnie rzecz miała się z październikowym przedstawieniem pt. "Dieta Cud"). Niemniej jednak, zapowiada się doskonała zabawa, bowiem spektakl to pełna humoru i absurdu komedia. z piosenkami, w dobrej obsadzie, ukazująca wydarzenia kilku dni pracy policjantów w przygranicznym miasteczku. Bohaterów sztuki charakteryzuje alogika myślenia, która powoduje całkowity nonsens w komunikacji pomiędzy nimi. W formie jest to bardziej spektakl kabaretowy niż klasyczna komedia.


Komendant Obracaj jest najstarszym stażem policjantem w komisariacie, trochę megaloman, uczulony na swoje nazwisko, podkreśla je tikiem głowy, często cytuje znane przysłowia zmieniając ich kontekst. Zazdrosny o żonę, również policjantkę Ziutę Kwas - Obracaj, podejrzewa ją o romans z agentem Tomkiem, karnie przeniesionym z CBA za nieudane operacje specjalne. Aspirant Warzecha, który próbuje naprawić swoją złą reputację pijaka, wykonuje zadania specjalne, poszukując w terenie iluzjonisty z "żółtym ptakiem", podejrzanego o ekshibicjonizm.

Komisariat odwiedza, będący przejazdem w podróży zagranicznej, były minister resortu z małżonką, a co wyniknie z tej wizyty, zobaczycie Państwo sami. Wartka akcja, przezabawne dialogi i absurdalne sytuacje nie pozwolą widzom na sekundę nudy.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w sekretariacie MOKSiR-u.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz