15 marca 2013

Matematycy z kuźniańskiej podstawówki na podium

6 marca Szkoła Podstawowa im. J. Wawrzynka w Kuźni Raciborskiej wzięła udział w powiatowym konkursie matematycznym "Matematyka na 5 w G-5" o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 5, gdzie jako drużyna zdobyła najwięcej punktów zajmując tym samym I miejsce w powiecie.Drużyna nasza zmierzyła się z 16 innymi szkołami z powiatu raciborskiego i otrzymała z rąk dyrektora dyplom oraz puchar przechodni. Szkołę naszą reprezentowało troje uczniów, którzy indywidualnie zajęli zaszczytne miejsca:

Marek Czyszczoń - uczeń klasy V - II miejsce;
Piotr Waldyra - uczeń klasy VI - IV miejsce;
Piotr Baron - uczeń klasy V - VI miejsce.


Uczniowie w ciągu dwóch godzin rozwiązali łącznie 50 zadań. - Poradziliśmy sobie z nimi. Podobne rozwiązywaliśmy na kółku matematycznym - powiedział jeden z uczniów. - Faktycznie. Ich dociekliwość, zaangażowanie podczas dodatkowych zajęć oraz praca indywidualna w domu doprowadziły ich na sam szczyt - komentuje I. Mróz, nauczycielka matematyki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz ich rodzicom, życząc im dalszych sukcesów!

/Materiał nadesłany/

3 komentarze:

 1. Szanowna Pani Burmistrz Kuźni Raciborskiej ,

  czy ta "Pani nagroda" na koniec tego roku szkolnego 2012/2013 dotyczyć będzie wszystkich dzieci i młodzieży z naszej gminy czy tylko wybranych ? Zdaje się , że w latach ubiegłych pomimo, że dzieci ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Budziskach również swoimi wynikami w nauce zasłużyły na miano najlepszych uczniów w gminie ( w niejednym przypadku średnią ocen przewyższały nagrodzonych) , nie zakwalifikowały się do otrzymania tej zacnej statuły...
  W czym nasze dzieci są gorsze ? Czym złym wsławiły się w naszej gminie, że karze się je w ten sposób ? Czy tym, że subwencja na nie jest przekazywana gdzie indziej niż do budżetu gminy ? A jeżeli tak to dlaczego my - rodzice tych dzieci jesteśmy obciążani tą częścią podatków, która na edukację w naszej gminie jest przeznaczana ? Po co mam się składać m.in. na nagrody dzieci szkolnych kiedy moje dzieci są bezczelnie przy tym pomijane ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Serce rośnie jak się czyta o sukcesach uczniów z kuźniańskiej podstawówki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Do autora/ki postu z 19 marca 2013
  Skąd tyle goryczy w tym poście? Nie sądzę,żeby dzieci z Budzisk były celowo pomijane w przyznawaniu nagród. Dlaczego jedynym kryterium ma być średnia ocen? Każda szkoła jak i nauczyciel ma inne kryteria wystawiania takiej, nie innej oceny. Dla jednego nauczyciela wypracowanie będzie na ocenę celującą, dla innego ledwie na dobrą. Najlepszym wyznacznikiem wiedzy i umiejętności są właśnie olimpiady i konkursy o zasięgu co najmniej powiatowym. Uczniowie z Wawrzynka niejednokrotni pokazali, że powiat to dla nich "bułka z masłem", bo zasłynęli też w konkursach ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Zamiast gratulować dzieciakom i nauczycielom sukcesów, sączy się jad. Smutne.

  OdpowiedzUsuń