25 października 2012

Będą kwestować po raz siódmy

W dniach od 1 do 3 listopada przed bramą cmentarza parafialnego w Kuźni Raciborskiej odbędzie zbiórka funduszy na rzecz renowacji zabytków architektury cmentarnej. Zobacz video z ubiegłorocznej zbiórki.

Kwesta odbędzie się już po raz siódmy. Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Miłośników Ziemi Raciborskiej - Koło w Kuźni Raciborskiej. Zbiórka z roku na rok przynosi coraz większe wyniki. Od 2100 zł w roku 2006 po 5300 zł w roku 2011. Wzrastająca z roku na rok kwota sprawiła, że w ciągu sześciu lat wolontariusze zebrali ponad 22 tys. zł.


Miejscem tegorocznej zbiórki - jak co roku - będzie rejon cmentarza parafialnego w Kuźni Raciborskiej. Wolontariusze (członkowie TMZR oraz nauczyciele i uczniowie z Gimnazjum) zaopatrzeni w imienne identyfikatory oraz puszki stać będą przed bramą kuźniańskiej nekropolii. Godziny prowadzonej zbiórki:

- 1 listopada (czwartek): godz. 8:00-20:00
- 2 listopada (piątek): godz. 8:00-20:00
- 3 listopada (sobota): 8:00-20:00

Fundusze zostaną w dużej mierze przeznaczone na renowację Kolumny Maryjnej z 1899 r. Mimo, że prace przy pomniku zostały podjęte we wrześniu br., wykonawca nie stanął na wysokości zadania, czego wynikiem była konieczność rozwiązania z nim umowy. Jednocześnie pragniemy poinformować, że przed kilkoma dniami została wybrana nowa firma, która do prac renowacyjnych przystąpi na wiosnę 2013 r.

Z poważaniem,

Towarzystwo Miłośników Ziemi Raciborskiej

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz