09 marca 2012

Teatralny Dzień Kobiet

8 marca na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji wystąpiła raciborska grupa teatralna "Tetraedr".

Była to już druga wizyta raciborskiej tej grupy w Kuźni. Dwa lata temu "Tetraedr" wystąpił z przedstawieniem zatytułowanym "Renety, goldeny". Tym razem publiczność miała okazję zobaczyć spektakl zatytułowany "Kto usta Twe całował".Przybyłych na przedstawienie przywitał dyrektor kuźni kultury - Michał Fita. - Cieszę się, że w ten czwartkowy wieczór zdecydowaliście się Państwo przybyć na naszą scenę, która dziś zamieni się w teatr. Jest mi niezmiernie miło gościć zespół "Tetraedr". Zespół, który rozpoczął moją całą drogę związaną z kulturą, gdyż to od pierwszych moich prób w "Tetraedrze" rozpoczęło się działanie w domu kultury.

Reżyserką przedstawienia jest Grażyna Tabor, która ze względu na inne obowiązki, nie mogła przybyć do Kuźni. W spektaklu udział wzięło sześciu młodych, utalentowanych raciborzan: Agnieszka i Aleksandra Gierszewskie, Maria Man, Jakub Gajski, Mateusz Kurkowski, Łukasz Kowalski i Tobiasz Mayer.Czego dotyczy przedstawienie? - Spektakl jest o miłości oraz relacjach damsko-męskich, dziewczęco-chłopiecych, a także o problemach nastoletnich chłopców - mówią aktorzy Aleksandra Gierszewska i Łukasz Kowalski.

Nauczenie się tekstu wypowiadanego w trakcie przedstawienia nie zajęło artystom dużo czasu. Jak mówią - to przychodzi samo. - Tekst nie jest trudny, wręcz bardzo przyjemny - mówi A. Gierszewska. - No i nie ma go wiele, co jest dużym plusem - dodaje Ł. Kowalski.

Czy artyści odczuwają podczas występu tremę? - Nie mamy takiego problemu - podkreślają zgodnie Aleksandra i Agnieszka Gierszewskie. - Nie ukrywajmy, że mamy też już pewnego rodzaju doświadczenie, mimo że jesteśmy teatrem amatorskim. Tworzymy wspólnie już blisko pięć lat - zaznacza z kolei Łukasz. - Jeśli widz chce nas oglądać, to nam się chce grać, jeśli natomiast nie chce na to patrzeć, to wtedy da się to wyczuć - dodaje Aleksandra.

Spektaklowi towarzyszyła odpowiednio dobrana muzyka, w tym m. in. utwór Mieczysława Fogga pod tytułem "Kto usta Twe całował".

2 komentarze: