26 marca 2012

Ścigali się po raz czwarty

Warkot silników, kurz i pisk opon towarzyszyły Amatorskiemu Rajdowi Samochodowemu, który w niedzielę, 25 marca odbył się w Kuźni Raciborskiej.

Impreza zawitała do Kuźni już po raz czwarty. Organizatorem rajdu jest Automobilklub "Ślązak" z Rydułtów. Uczestnicy rywalizowali o Puchar Burmistrza Miasta. Rajd jest eliminacją zawodów pn. "Amatorskie Rajdy Samochodowe o Mistrzostwo Subregionu Zachodniego 2012".Na starcie pojawiły się 52 załogi ze Śląska, Opolszczyzny, a nawet ziemi łódzkiej. Nie zabrakło również reprezentanta Republiki Czeskiej. Trasa rajdu niewiele odbiegała od tej, jaką ścigały się auta rok temu. Próby sprawnościowe odbywały się na dwóch trasach: pierwsza o długości 1200 m biegła ulicą Tartaczną, Kolejową i Górniczą (z rundą na terenie dawnej betoniarni); druga natomiast wynosiła 1600 m i prowadziła ul. Browarną, a następnie pod wałem biegnącym od Budzisk do Siedlisk.

Przed wyjazdem na zapoznanie, organizator imprezy Jerzy Salwiczek poinformował uczestników o zasadach wyścigu. Kilka słów do rajdowców skierował również funkcjonariusz policji, oznajmiając, że poza pierwszą a drugą trasą wyścigu kierowców obowiązują przepisy ruchu drogowego, a próba ich złamania skutkować będzie wyciągnięciem stosownych konsekwencji z nałożeniem mandatu włącznie.Na obu "oesach" wyścigom przyglądało się kilkudziesięciu fanów sportów motoryzacyjnych. Największe emocje wzbudzały wykonywane przez kierowców wiraże przy ustawionych słupkach. Całość spinała wspaniała, słoneczna pogoda, zaś rajd - poza drobnymi usterkami (np. utrata tablicy rejestracyjnej) przebiegł bezpiecznie.

Klasyfikacja pierwszego w tym sezonie rajdu przedstawiała się następująco:  

Klasa 1 (do 1300 cm³)
1. Mariusz Blacha / Łukasz Świtoń
2. Tomasz Sanecznik / Judyta Sanecznik
3. Mateusz Salwiczek / Paweł Kaspar

Klasa 2 (1301 cm³ - 1600 cm³)
1. Gracjan Grela / Marta Momot
2. Mateusz Glenc / Maciej Jarząbek
3. Piotr Maniecki / Anna Jagieło

Klasa 3 (do 1601 cm³ - 2000 cm³)
1. Filip Andrzejak / Katarzyna Andrzejak
2. Tomasz Żaczek / Patryk Bugdoł
3. Ireneusz Łasa / Łukasz Wolny

Klasa 4 (OPEN)
1. Marcin Grzonak / Leszek Grzonak
2. Kajetan Rak / Szymon Ochojski
3. Piotr Szarowski / Bodan Chruszcz

Klasa 5 (Fiat 126p)
1. Szymon Jureczko / Agnieszka Szostak
2. Piotr Płaczek / Wojciech Płaczek
3. Bartłomiej Podżorski / Magdalena Baranowska

Klasyfikacja Generalna
1. Filip Andrzejak / Katarzyna Andrzejak
2. Mariusz Blacha / Łukasz Świtoń
3. Gracjan Grela / Marta Momot

5 komentarzy:

 1. Nie stać was już na własne zdjęcia imprez z terenu gdzie funkcjonuje portal? Redakcjo obudźcie się.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moglibyście napisać jeszcze jakie samochody były przy poszczególnych pojemnościach. Mało to dało i najlepiej jeszcze nr załogi

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawe co na to mieszkańcy obok stojącego domu. Ja bym sie wkur... jak tak można . co za debilny sport.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pani Rito czuc wiocha, nic pani nie robi w tej kuzni wstyd !!! :laughing:

  OdpowiedzUsuń
 5. Bartosz pracuje również w raciborz.com.pl, dlatego tyle zdjęć i linków do artykułów na tamtym portalu. Kuźniański portal to co najmniej w połowie reklama tego raciborskiego:P Choć z drugiej strony nie dziwi mnie, że nie dzieje się tu nic ponadto co widzimy - jaka gmina, taki portal - bez obrazy dla autorów. Chodzi mi tu raczej o poziom społeczeństwa - nie ma dla kogo pisać tak naprawdę. Jest tu kilka osób, które regularnie czytają i twórczo komentują, a cała reszta ma to gdzieś.

  OdpowiedzUsuń