25 października 2011

Ożywienie współpracy na linii Kuźnia Raciborska - Odry

22 października blisko 30-osobowa grupa kuźnian udała się do czeskiego miasteczka Odry, by zacieśnić partnerskie współdziałanie obu miejscowości.

Wyjazd odbył się w ramach projektu pn. "Czesko-polski most współpracy", na który miasto Odry uzyskało dotację z Funduszu mikroprojektów w Euroregionie Silesia. Jego celem jest nawiązanie współpracy pomiędzy zespołami zainteresowanymi podobną tematyką. Na projekt składa się m. in. spotkanie przedstawicieli organizacji z obu krajów (Odry i Kuźnia Raciborska, to miasta partnerskie), i utworzenie podstawy pod właściwą współpracę na poziomie poszczególnych stowarzyszeń i grup zainteresowań z obu stron granicy.


Koordynatorem wszelkich działań związanych z realizacją tego projektu po stronie polskiej jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej w osobach dyrektora Michała Fity oraz Anety Szczepanik-Paradowskiej. W wyjeździe do Czech polską delegację reprezentowali przedstawiciele następujących organizacji pozarządowych: Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych "Babiniec", Ochotnicza Straż Pożarna w Siedliskach, Związek Harcerstwa Polskiego - Hufiec Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów - Koło w Kuźni Raciborskiej, Chór Parafialny im. św. Cecylii przy parafii św. Marii  Magdaleny w Kuźni Raciborskiej, Kuźniański Klub Artystów (malarze, rzeźbiarze, działacze sportowi), Chrześcijańskie Stowarzyszenie "Jerozolima", Zabytkowa Stacja Kolei Wąskotorowej w Rudach i Towarzystwo Miłośników Ziemi Raciborskiej - Koło w Kuźni Raciborskiej.

1 komentarz:

  1. To Odry są naszym miastem partnerskim? A ja byłem przekonany, że Bolatice, bo co jakaś gminna impreza, to pierwsze skrzypce grała tamtejsza orkiestra... A tu okazuje się, że i artyści z Odr mają czym się pochwalić :-) Panie Dyrektorze Michale Fito - bardzo proszę o sprowadzenie zatem na jakąś najbliższą imprezę do Kuźni przynajmniej tych bębniarzy :-)

    OdpowiedzUsuń