13 września 2011

Wóz strażacki do remontu

Przed kilkoma dniami z klombu znajdującego się naprzeciw OSP i Banku Śląskiego zniknął kilkudziesięcioletni, zabytkowy dwukonny wóz strażacki. Powodem, dla którego zdjęto go z ekspozycji była konieczność przeprowadzenia konserwacji.Wóz - przy pomocy kuźniańskich strażaków - został przeciągnięty na plac znajdujący się za remizą. Po zdemontowaniu drewnianych elementów, które były już w dużej mierze przegnite, metalowa konstrukcja zostanie przetransportowana do Zespołu Odlewni "Rafamet", gdzie zostanie poddana piaskowaniu i malowaniu. Kolejnym etapem będzie montaż nowych, drewnianych części.

Na razie nie wiadomo, kiedy wóz powróci na swoje miejsce. Jak zaznaczają strażacy - wszystko zależy od czasu i funduszy, a tych nie ma za wiele. - Część kosztów mogłoby wziąć na siebie miasto - mówi jeden ze strażaków. - W końcu OSP jest jednostką, która podlega pod gminę. A i zabytkowy wóz znajduje się niemal w jego centrum, przez co jest swojego rodzaju wizytówką Kuźni - dodaje.  

1 komentarz:

  1. Gdyby nie nasi strazacy to podejrzewam ze ten wóz zgnił by razem z tymi kwiatkami. Tylko na nich można liczyc!!! Pozdrawiam całą OSP

    OdpowiedzUsuń