08 kwietnia 2011

Znów gorąco wokół kuźniańskiej oświaty

27 komentarzy:

 1. Brawo Panie Kasprzyk za to ostatnie zdanie !!!!! Popieram je w 100%

  OdpowiedzUsuń
 2. Co to jest "znó" w tytule ?

  OdpowiedzUsuń
 3. do rodzica: ej Ty chyba tego gościa nie znasz, jakbyś go poznał, to byś ze wstydu się spalił. Pływa w obłokach i .... . Byłam na sesji słyszałam i wiem. To wstyd, że mamy takiego rajcę, kto go wybrał? To nieporozumienie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Radek jest jaki jest, można go lubić lub nie, ale gada do rzeczy i wie o czym mówi, a nie jakieś 2 godzinne pitu pitu o atmosferze i innych pierdołach. to nie przez atmosferę nie ma naboru do zsoit. może ty odbierasz jego plany jako bujanie w obłokach, a ktoś inny by raczej powiedział ambitne cele. chłopak dobrze kombinuje. dajcie mu się wykazać ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Rozmowa o niczym. Naprawa atmosfery, powściągliwość w wypowiadanych opiniach, bla bla bla. Teraz chcecie się uczyć wzajemnie dobrego wychowania? A gdzie konkretne argumenty dotyczące przyszłości? Tematem jest połączenie szkół, a wy sobie rozmawiacie o atmosferze i o tym, że istnienie ZSOiT jest sukcesem? Chwalicie się, że uratowaliście kadrę tworząc ZSOiT. Tylko, że większość tej kadry to ludzie spoza Kuźni. Za to teraz likwidując obecną podstawówkę zwolnicie kadrę, którą prawie w całości tworzą mieszkańcy Kuźni. Praktycznie zmierzacie do zniszczenia dobrze funkcjonującej podstawówki, przenosząc uczniów pod opiekę kadry, która w większości pracuje chyba za karę. Z dyrektorem na czele. Pani Ala i Sabina mówią o świetnym poziomie i kompetentnej kadrze, ale to tak jakby powiedziały, że czarne jest białe. Myślicie, że całe lokalne społeczeństwo da sobie nagle wmówić, że ta szkoła jest świetna, choć zamiast przyciągać uczniów z zewnątrz, powoduje, że ci lokalni uciekają na zewnątrz.

  OdpowiedzUsuń
 6. Co się stanie z nowym boiskiem wielofunkcyjnym, które posiada szkoła podstawowa? Wpuścicie tam zapewne ośrodek "wychowawczy", a dzieci w podstawówce będę się zabijać na boisku asfaltowym. W siatkówkę, tenisa i koszykówkę będą mogły sobie pograć co najwyżej na komputerze. Minie 5 kolejnych lat i rozpocznie się nowa dyskusja, a wszyscy doświadczą po raz kolejny deja vu. Oto bowiem staniemy przed widmem likwidacji ostatniej szkoły z powodu braku uczniów i pieniędzy. Lub zamianę jej na jeden wielki ośrodek "wychowawczy", ponieważ wszyscy rozsądni rodzice zapomną, że we własnym mieście można posłać dziecko do normalnej szkoły. Zostaną w niej tylko dzieci z rodzin, w których o wychowaniu nigdy nie słyszano, a jedynym momentem kiedy rodzic interesuje się nauką swojego dziecka, jest sytuacja kiedy może iść do szkoły nabluzgać nauczycielowi za to, że dziecko dostało zadanie domowe, albo zostało bezpodstawnie skarcone, bo kogoś okradło lub pobiło.

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślicie, że jak nagle zaczniemy sobie słodzić i powtarzać, że ZSOiT jest wspaniałe, to połączenie szkół zostanie uznane za cudowny pomysł? A jak już olewając społeczeństwo doprowadzicie do tego, to ten cudowny pomysł zamieni się w sukces? Co zrobicie z budynkiem obecnej podstawówki spełniającej wszystkie obecne wymagania dla szkoły podstawowej? Skąd weźmiecie pieniądze, żeby przystosować obecne ZSOiT do takiej roli, skoro mowa jest właśnie o braku pieniędzy? Powiedzcie ludziom ile tak naprawdę trzeba pieniędzy na taką operację. Chyba, że sami nie zdążyliście o tym jeszcze pomyśleć.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fakt, że młodzież z Kuźni jest coraz gorsza, a całe to zło zaczyna się w domu, a nie w szkole. Na wioskach jest inne podejście, bo tam nawet rodzicom coś się chce zrobić dla tych dzieci i szkoły, a u nas od szkół się tylko wymaga. A im większy debil, tym więcej pretensji do całego świata. Jednak jakoś z tą młodzieżą i ich rodzicami trzeba umieć pracować. Tak jak trzeba umieć stworzyć sobie atmosferę we własnej szkole, o czym wspomniała pani burmistrz. Dlatego nie może być tak, że kadra, która nie radzi sobie z utrzymaniem swojej firmy na odpowiednim poziomie w każdym aspekcie jej działania, dostaje prezent w postaci szkoły podstawowej, aby się utrzymać i dalej psuć to co jeszcze zostało dobre.

  OdpowiedzUsuń
 9. [ Za dużo napisałem. Proszę czytać od pierwszego posta od dołu. ] Ale co tam. Wystarczy jedna sesja, wszyscy sobie wmówimy, że nie jest tak źle, a nawet jest cudownie i że nie będziemy mówić już nic złego. Zamiećmy wszystkie niewygodne kwestie pod dywan i możemy spać spokojnie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Dyskusja o szkole bez udzielania głosu dyrektorowi to jest typowe dla przewodniczącego.Ten pan wie najlepiej jak należy kierować szkołą, patrolować dwójkami piechotą gminę ,dbać o dobrą atmosferę w kolektywie nauczycielskim i pogłębić rzekę Rudkę.Tego szczęścia jest odrobinę za dużo na taką małą gminę jak nasza.Nie bronię nikogo ale wyroki ferowane zaocznie coś mi przypominają a wolałbym, tak jak i wielu o tym zapomnieć.

  OdpowiedzUsuń
 11. wyciągam środkowy palec dla wszystkich inteligentow tam zgromadzonych !!

  OdpowiedzUsuń
 12. a co to za błazen z kajdankami na klacie ??

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo Dobra przemowa Panie Szczepanik!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Ludzie to jest żałosne, że nasza burmistrz nie potrafi posługiwać się językiem polskim. Mówi się 'dwa tysiące drugim', nie 'dwutysięcznym drugim'! Szlak mnie trafia jak słyszę taką 'prostą' mowę wychodzącą z ust tej pani burmistrz od siedmiu boleści. I nie mówi się 'na ulicy Piaskowej', lecz 'przy ulicy Piaskowej'. Wstyd, po prostu wstyd ;]

  OdpowiedzUsuń
 15. DlaPaniBurmistrz10 kwietnia, 2011 10:41

  Właśnie taki, jak w tytule notki. DWA TYSIĄCE ÓSMY! A nie "dwutysięczny ósmy". Czy ktoś w ogóle jeszcze pamięta o tym? Przecież "dwutysięczny ósmy" nie ma sensu! Mówimy: - dwutysięczny, - dwa tysiące ósmy, - dwa tysiące trzydziesty pierwszy, - dwa tysiące sto pięćdziesiąty czwarty. Tak samo jak: - tysięczny, - tysiąc dziewięćdziesiąty pierwszy, - tysiąc sto osiemdziesiąty, - tysiąć dziewięćset dziewięćdziesiąty dziewiąty. "Dwutysięczny ósmy" może być oznaką dwóch problemów: a) nieznajomości języka polskiego, b) skrzywienia psychicznego objawiającego się przekonaniem, że rok dwutysięczny powtarzał się co najmniej kilka razy (pierwszy był "dwutysięczny pierwszy", drugi "dwutysięczny drugi" itd., tak samo jak Mieszko I, Mieszko II...). Ludzie! Mówcie po ludzku! Życząc Wam miłego roku DWA TYSIĄCE ÓSMEGO, dodam na pocieszenie, że wszyscy numerujący nieprawidłowo będą mieli problemy przy roku (według nich) "dwutysięcznym setnym trzydziestym ósmym", nie mówiąc już o roku 234983.

  OdpowiedzUsuń
 16. A Pan Szczepanik niech się lepiej pochwali co Ci kochani uczniowie napisali na murze i w ubikacji xd

  OdpowiedzUsuń
 17. Wywalenie Szczepanika nic nie da. A zresztą, kto miałby go wywalić. Robi to, co każe mu Pani Burmistrz. Jedyny zakład pracy, gdzie można zatrudnić swoich ludzi. Nieważne są dzieci. W tej szkole liczą się tylko układy i kasa.

  OdpowiedzUsuń
 18. jeszcze jeden rodzic10 kwietnia, 2011 18:33

  Ten szczepanik jest chory. Dlaczego zmuszono uczni do rezygnacji z matury??? Nie lepiej by było popędzić do pracy matematyczkę.

  OdpowiedzUsuń
 19. No albo mówi "my żeśmy" albo zamiast trzecim to jej wymowa wygląda "czecim" ... masakra, niech Ci ludzie coś sobą reprezentują... tak samo nie mogę patrzeć na Kasprzyka, po tym jak kiedyś patrząc na działania naszej straży pożarnej walnął hasłem w stylu "lepiej bym to sam zrobił, na co taka straż" czego byłem świadkiem bo akurat w tym uczestniczyłem... Niektórzy z tych ludzi to osoby z za wielkim własnym ego, a takie osoby dla społeczności nie zdziałają za wiele... CZAS NA PRZESIANIE RADY! :angry:

  OdpowiedzUsuń
 20. Na przesianie Rady miałeś okazję pod koniec minionego roku. :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Nie czytaj tych głupot zobacz wideo Miej własne zdanie a nie gościa który wali pod różnymi nickami komentarze w ten sam deseń.

  OdpowiedzUsuń
 22. Jakiś czas temu p Burmistrz wyeliminowała z komisji konkursowej na stanowisko Dyrektora ZSTiO radnych oczywiscie za cichym przyzwoleniem p Przewodniczącego RM co miało dac gwarancję objecia stanowiska przez pana Szczepanika dodatkowo z niewiadomych przyczyn przesunieto datę konkursu ,jak sobie p Rita nawazyła piwa to niech sobie to teraz wypije ,Dyrektor zatrudnia wywaloną p z MZO i odsyła na emeryture po skasowaniu sowitej odprawy,z kolei p burmistrz zatrudnia koleżanke w U M czyli ręka rękę myje ,jakie to proste.

  OdpowiedzUsuń
 23. pani burmistrz mówi o nie sianiu fermentu, a takiego fermentu jak ona robi właśnie taką prywatą i zmienianiem wszelkich zasad pod siebie, to nigdzie na świecie nie znajdziecie. @bobik - no tak, lepiej niech radni siedzą cicho, nie odzywają się, nie mają na nic pomysłu i o niczym pojęcia.

  OdpowiedzUsuń
 24. Zgadzam się z Kuźniczaninem.Warto przypomnieć sobie Pani Burmistrz, dlaczego to właśnie te osoby sa dyrekktorami MZO I ZSOiT, drugi pedagog w szkole tez pojawił się niespodziewanie i podobno jest do dzisiaj.

  OdpowiedzUsuń
 25. Dlaczego drodzy radni wylewacie teraz łzy nad kondycją szkoły? A gdzie byliście jak powoływano Szczepanika na dyrektora? Nie reagowaliście na jawne łamanie prawa ( np. zatrudnienie w szkole Gzogały). Monitorowaliście ? Co? Nawet radni, będący nauczycielami tej szkoły siedzieli cicho. Bo Wam się po prostu nie chciało. Lepiej mu nie podpadać. Bo ma dobre układy z Panią burmistrz. I tak ze szkoły zrobiono prywatny folwark, z nieudolnym zarządzaniem, z podziałem na „święte krowy” – nauczycieli sprzyjających Szczepanikowi, lub po prostu siedzących cicho i pozostałych – zwalnianych lub wysyłanych na „zasłużoną” emeryturę. Tkwiłem w tym bagnie kilka lat i wiem, że nie można było zrobić nic.

  OdpowiedzUsuń
 26. Jednak bardzo się cieszę że nie poszedłem do szkoły w Kuźni , to co oni tutaj robią jest nie do pomyślenia . Pana Radka popieram w 100 %.

  OdpowiedzUsuń
 27. Szczepan na nauce i rzadzeniu zna sie jak swinia na lataniu

  OdpowiedzUsuń