16 marca 2010

Pisarski debiut kuźnianina

"Więzień Zemsty" - to pierwsza książka mieszkańca Kuźni Raciborskiej - Rafała Wałęki. Publikacja ta, to klasyczny kryminał, przypominający trochę zwartą, pełną akcji, pozbawioną emocji fabułę rodem z filmów hollywoodzkich z Humphreyem Boghartem w roli głównej.Z sukcesów Rafała Wałęki należy wymienić:
- wiersze w Antologii "Knowacz część 2" — 2009
- tytuł Autora Miesiąca w dziale proza (sierpień) PKPzin (Polskie Kulturalne Podziemie)
- E-book „Kot Leona — Darwin czy..." w Escape Magazine
- także wiele publikacji w Internecie, m.in. w Digart.pl; Knowacz.pl; Opowiadania.pl.

Fragmenty wstępu do książki "Więzień zemsty", Rafał Wałęka, Wydawnictwo Goneta.net., marzec 2010 r.

Twardziel Marek Morwin przez całe życie był facetem od brudnej roboty, wykorzystywany wiele lat przez tzw. aparat działaczy komunistycznych, gdzie szef tytułował Marka "towarzyszu". Marek zabijał bez pytań, bez mrugnięcia okiem. W odpowiednim momencie historii Polski objęła go fala odzyskania czwartej demokratycznej niepodległości wraz z Solidarnością. Był wtedy zamknięty w więzieniu, miał dużo czasu na myślenie i zrozumiał całe morze zła, w jakim brał udział.
Fabuła książki oparta jest o tzw. Puszkę Pandory. Co to oznaczało w starożytności każdy wie. W "Więźniu zemsty" ma ona podobne znaczenie, ale przybrała bardziej nowoczesne kształty.
Ktoś w tej książce ginie, ktoś przeżywa, ktoś się nawraca, ktoś cierpi. Jak to się skończy w przypadku Marka Morwina, jego rodziny i innych bohaterów? Przekonaj się!


[u]Książkę w wersji elektronicznej można zakupić na stronie www.goneta.net w cenie 14,90 zł.[/u]

Rafał Wałęka — urodził się 8 marca 1988 roku w Szczecinie. Gdy miał rok rodzice przeprowadzili się na Śląsk, do Kuźni Raciborskiej. Tam też ukończył wszystkie kolejne szkoły. Liceum o profilu sportowym kończył już w Raciborzu. Po zdaniu matury wybrał szkołę policealną w Rybniku o profilu fototechnik. Po dwóch semestrach zmienił zdanie i zdał egzamin na Wydział Turystyki i Rekreacji. Autor sam traktuje swoje pisarstwo jak hobby. Zaczął pisywać jeszcze w gimnazjum.

źródło: www.goneta.net

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz