piątek, 26 października 2018

Rafamet weźmie udział w targach China International Import Expo - Szanghaj 2018

Targi China International Import Expo odbędą się w Szanghaju w dniach 5-10 listopada br. To pierwsza edycja wydarzenia, które w całości jest poświęcone importowi, gdzie producent z Kuźni Raciborskiej będzie promować obrabiarki specjalne dedykowane branży kolejowej.



W tym kontekście należy podkreślić, że Chiny to nie tylko najliczniejsza na świecie populacja, ale również druga co do wielkości gospodarka. Państwo zajmuje także drugie miejsce na liście światowych konsumentów i importerów.

Producent z Kuźni Raciborskiej będzie w Szanghaju promować obrabiarki specjalne dedykowane branży kolejowej. Ekspozycja firmy Rafamet S. A. będzie częścią wspólnego stoiska wystawienniczego organizowanego dla polskich firm przez Centrum Współpracy Gospodarczej Polska-Chiny Departament Promocji Gospodarczej. Znajdzie się ona w pawilonie High-end Inteligent Equipment 4.1 C4-02.

- Uczestniczyliśmy już w targach branżowych organizowanych w Chinach i dobrze oceniamy tę formę komunikacji firmy z klientami. W tym roku również chcieliśmy się zaprezentować na tamtejszym rynku, gdyż zapowiada się, że będzie to przedsięwzięcie z dużym rozmachem i dlatego, mamy nadzieję, że obecność w Szanghaju umożliwi nam nawiązanie kontaktów z kolejnymi odbiorcami z Chin - mówi Krzysztof Pestkowski, kierownik sprzedaży w firmie Rafamet S. A.


Chiny są obecnie największym zagranicznym odbiorcą maszyn firmy Rafamet S. A. W 2017 roku na rynku tym zrealizowano blisko 21 % sprzedaży zagranicznej, a rok wcześniej - ponad 19 %.  Partnerem biznesowym spółki z Kuźni Raciborskiej na tamtejszym rynku jest Hebei Rafamet Machinery Co., Ltd - spółka joint venture utworzona w 2017 roku. Przedmiotem jej działalności jest wspieranie procesów handlowych, jak również produkcyjno-montażowych polskiego producenta w Chinach.

Do udziału w wydarzeniu zaproszone zostały przedsiębiorstwa działające w różnych obszarach gospodarki (począwszy od elektroniki, poprzez motoryzację, na handlu i usługach skończywszy).

Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Chin - Xi Jingping. Gospodarzami targów są Ministerstwo Handlu Chińskiej Republiki Ludowej oraz Miejski Rząd Ludowy w Szanghaju, zaś jego partnerami, między innymi Światowa Organizacja Handlu, Konferencja Narodów Zjednoczonych do spraw Handlu i Rozwoju oraz Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Rozwoju Przemysłowego.

Anna Koza / Adventure Media
Fot. Targi China International Import Expo - Szanghaj 2018

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz