wtorek, 30 stycznia 2018

Ruszyły ferie z Kuźnią Kultury [FOTO]

"W 10 dni dookoła świata" - to przewodni temat "Akcji Zima", którą na czas ferii zimowych przygotował Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Pierwsze zajęcia odbyły się w poniedziałek 29 stycznia, a ich uczestnicy udali się w podróż do dalekich Chin.



W programie poniedziałkowych zajęć znalazło się poznawanie chińskiego alfabetu, znaków zodiaku, tworzenie i kolorowanie smoków, a także warsztaty lepienia rożnych przedmiotów z gliny. To ostatnie było nawiązaniem do słynnej Terakotowej Armii (czyli zbioru ok. 8,1 tys. figur naturalnej wielkości, wykonanych z terakoty (wypalonej gliny), przedstawiających żołnierzy, oficerów i konie i znajdujących się w grobowcu pierwszego chińskiego cesarza Qin Shi). Warsztatom towarzyszyła kilkunastominutowa filmowa projekcja prezentująca to chińskie dzieło.



W drugim dniu zajęć uczestnicy przeniosą się do słonecznej Brazylii, gdzie będą uczyć się tańców wykonywanych podczas karnawału w Rio. W ramach "Akcji Zima" organizatorzy przygotowali ponadto wyjazd do kina "Helios" w Kędzierzynie-Koźlu na film pt. "Fernando", warsztaty muzyczne z Afryką w tle, zabawy we włoskim klimacie oraz wyjazd na lodowisko w Pszowie.


Tekst i zdjęcia: Bartosz Kozina

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz