wtorek, 9 września 2014

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała komitety wyborcze

8 września minął termin rejestracji komitetów wyborczych, które wystawią swoich kandydatów do rad gmin, powiatów i sejmików województw oraz Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów miast 2014 r.

Wybory samorządowe odbędą się w niedzielę, 16 listopada. Z terenu gminy Kuźnia Raciborska zostało zarejestrowanych 6 komitetów. Poniżej podajemy ich nazwy oraz nazwiska pełnomocników wyborczych:

1. KWW "Razem Dla Gminy" - Magdalena Natalia Wrona - Rudy
2. KWW "Aktywni Dla Naszej Gminy" - Weronika Barbara Bronowska - Kuźnia Raciborska
3. KWW "Gmina W Dobrych Rękach" - Teresa Maria Urbańczyk - Kuźnia Raciborska
4. KWW "Teraz Czas Na Zmiany" - Paweł Piotr Macha - Kuźnia Raciborska
5. KWW "Gmina Turystyczna" - Zygmunt Józef Pietrzak - Kuźnia Raciborska
6. KWW "Młodzi Dla Rud" - Piotr Jan Wodok - Rudy

Przypominamy jednocześnie, że radnych z poszczególnych komitetów po raz pierwszy wybierać będziemy w okręgach jednomandatowych (do Rady wchodzi ta osoba, która w danym okręgu uzyskała największą liczbę głosów). Zgodnie z wytycznymi Państwowej Komisji Wyborczej, termin zgłaszania kandydatów do rad gminnych (miejskich, miast), rad powiatów i sejmików wojewódzkich upływa 7 października. Dziesięć dni później (17 października) zamknięta zostanie lista kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza (wójta, prezydenta).

Zobacz także: Nowe zasady głosowania w wyborach do samorządu [VIDEO]

67 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Z którego z nich będzie wystawiona pani Burmistrz?

Anonimowy pisze...

z 3

Anonimowy pisze...

a pan Koral?

Anonimowy pisze...

Z -4-ego.

Anonimowy pisze...

Burmistrz powinien być jedno kadencyjny. Po pierwsze więcej osób skorzystałoby z pensji powyżej 10.000 zł, a po drugie po dłuższym czasie każdy Burmistrz myśli że jest niezastąpiony i uważa że tylko on może coś dobrego zrobić w gminie. TERAZ MUSI BYĆ FACET!

Anonimowy pisze...

Popieram.Musi być facet.!!!!

Anonimowy pisze...

Nie wystawiłem ze swojego komitetu(numer 4 z listy powyżej) p.burmistrz. Paweł Macha

Anonimowy pisze...

Wielka szkoda.!!!

Anonimowy pisze...

a p.pawel macha jakie zmiany wprowadzi ? te których nie udalo sie dotrzymac jeszcze obecnej p.burmistrz ?

Anonimowy pisze...

4. zdecydowanie odradzam to stary kombinator ktory i kuznie wykiwa

Anonimowy pisze...

Popieram mojego przedmówcę, tylko nie komitet nr 4!!! Broń nas Panie Boże!

Anonimowy pisze...

Dzięki za słowa otuchy, To nie ja wykombinowałem sytuację w której znalazła się Kuźnia.Wstydził bym się gdyby tak było.Do określenia "stary" przywykłem ,bo właśnie tak mówi się na przełożonego w pracy ;-). Nie wystawiłem p.Burmistrz bo nie jest to jeszcze możliwe na tym etapie wybierania a i nie mam żadnych sygnałów z tamtej strony chęci do współpracy.Tak jak 4 lata temu.
P M

Anonimowy pisze...

PAWEŁ MACHA w 100% nadaje się na Burmistrza! Po pierwsze kapitan żeglugi, więc potrafi podejmować trudne decyzje. A że jeszcze żyje oznacza, że większość na morzu było trafnych. Po drugie młody człowiek, więc pomysłów na rozwiązanie problemów będzie więcej. No i po trzecie. Dużo zwiedził więc rozwiązania które na świecie od lat funkcjonują może podpatrzyć i wprowadzić u nas. NIE BÓJ SIĘ PAWLE! Do odważnych świat należy!

Anonimowy pisze...

A co boicie sie że rozwali ten cały układ w naszej gminie?Niektórzy stracili by stołki.O to trzęsiecie portkami.

Anonimowy pisze...

Czy Pan Macha startuje na burmistrza?

Anonimowy pisze...

Zdecydowanie trzeba nam nowego Burmistrza! Trzeba porządnie posprzątać w naszej gminie.
Trzymam za pana kciuki Panie Macha!
Powodzenia!

Anonimowy pisze...

Na pewno powinien.
W końcu musi być osoba na którą z czystym sumieniem można zagłosować.

Anonimowy pisze...

Bójcie się bo nowa miotła was wymiecie.

Anonimowy pisze...

Powodzenia dla P. Machy!

Anonimowy pisze...

a z morza przecież nie widać gminy! On tylko myśli, że potrafi lepiej rządzić, do tej pory dla mnie nic a nic nie zrobił. Pojawia się i znika. Jak pędziwiatr,

Anonimowy pisze...

A kto powiedział że będzie rządził z morza.Boicie sie czegoś?

Anonimowy pisze...

A co miał dla ciebie zrobić jak nie był i nie jest radnym.

Anonimowy pisze...

Dzięki, za poparcie. Za parę dni przedstawię listę kandydatów na radnych. Proszę o łagodne potraktowanie tych osób. Zasługują na to ze względu na odwagę .Zapraszam Rudy i inne wioski do rzeczowej dyskusji na temat wspólnej alternatywnej przyszłości Gminy. Ten portal da nam taka możliwość. PM

Anonimowy pisze...

Czas skruszyć ten stary beton składający się z bliskich emerytów po 60. roku życia ;) Czas na młodszych! Powodzenia Panie Pawle :)

Anonimowy pisze...

ja co najwyżej boję się wody, czyli wodolejstwa z Payfiku!

Anonimowy pisze...

Temu PM chyba się główce pomyrdało. Już niedługo ogłosi się Mesjaszem. Nie znam go osobiście, ale prorok to, czy co? Takich już przerabialiśmy. Stan Tymiński, ten co wszystkich straszył czarną teczką. I co wyszło. Ano wielkie ......

Anonimowy pisze...

Paweł powinien startować na Burmistrza. Własnie teraz jest duża szansa na to stanowisko! To człowiek któremu jeszcze się chce zmieniać świat wokół siebie. Nasi radni szczególnie z Rud są radnymi od 100 lat i to jest błąd. Jak ktoś siedzi w Radzie tak długo, zatraca świeżość i jasne spojrzenie na gminę. Ludzie młodzi powinni przejąć władzę i odświeżyć ten padołek.

Anonimowy pisze...

Popieram!!!

Anonimowy pisze...

Tobie w głowie sie pomyrdało.Nie znasz osobiście człowieka to sie nie wypowiadaj na jego temat.

Anonimowy pisze...

Kto z Rud startuje?

Anonimowy pisze...

Jak to kto? p.Siedlaczek z całą pewnością na burmistrza. Podobno w Warszawie mu się znudziło. A jego w Warszawie zastąpi p. Wrona. Na starostę w powiecie będzie startować popierany przez Rudy p. Guma, A Rita pójdzie do Katowic na Marszałka. Wszystko już jest ustalone. Na radnych będą kandydować sami młodzi ludzie max. 20 lat. Ciekawe co z tym zrobi Kuźnia? Jak znam naszych ludzi, to z pewnością nic,

Anonimowy pisze...

Z tym Siedlaczkiem to doby żart ;)

Anonimowy pisze...

A co ty jesteś jego żoną że ma coś ci robić.?On ma już żone i dzieci.

Anonimowy pisze...

Oby twoje słowa sie spełniły.

Anonimowy pisze...

Chciałbym ubiegać się o stanowisko radnego, choć póki co nie należę do żadnego komitetu. Proszę o informację, z kim ewentualnie, można byłoby się kontaktować?

Anonimowy pisze...

Obyś nie bał sie wody nie tylko z Pacyfiku tylko tak blisko z ODRY albo z RUDKI.

Anonimowy pisze...

W artykule ma Pan nazwy komitetów oraz osoby je reprezentujące. Na stronie komisarza jest adres każdego z nich

Anonimowy pisze...

z Siedlaczkiem to nie żart!

Anonimowy pisze...

A kogo gość jeszcze do siebie nie zraził...
Jest to ostatnia osoba nadająca się na burmistrza.

Anonimowy pisze...

Mają dobrego pietra skoro wołają o posiłki z Sejmu.

Anonimowy pisze...

Podaj konkrety.Piszesz jak byś sie czegoś obawiał.Może to twój konkurent.

Anonimowy pisze...

Po owocach ich poznacie, nie po słowach. Lać wodę prawie każdy potrafi. W gminie i mieście sporo do zrobienia jest, ale żeby trzeba było od razu zmieniać kurs i kierunek, nie sądzę. Tempa też się nie poprawi, bo koń jaki jest każdy widzi. Więc czy rzeczywiście Teraz Czas na Zmiany? Będę obserwował. Póki co jestem na NIE, bo pływać to powinno się w basenie, nie w samorządzie. Ale to oczywiście moje zdanie.

Anonimowy pisze...

16 lat ten sam kierunek i kurs, nie masz już dosyć. Zobacz gdzie dojechaliśmy. To ślepy tor. Czas przełożyć wajchę na zmiany bo gorzej już nie może być a życia też na czekanie szkoda.

Anonimowy pisze...

Siedlaczek zapewni zmiany, przecież o to wam chodzi. Nieprawdaż? Nowe spojrzenie. Nie pasuje wam Ci co teraz rządzą, to warszawka pokaże co potrafi. Jestem pewien, że p. Siedlaczek zgarnie całą pulę, Może tego nam i naszemu miastu potrzeba, skoro sami nie potrafimy rządzić i wiecznie jesteśmy niezadowoleni. Kolejne 4 lata pokarzą. Ja jestem za.

Anonimowy pisze...

"16 lat ten sam kierunek i kurs" - i to ma być argument? Tego się spodziewałem. Diagnoza sytuacji, że jest źle nie poparta żadnymi argumentami, bo argumentem nie jest przecież stwierdzenie, że 16 lat to samo. Jak w tym kawale: 16 lat i ciągle ta sama żona, trzeba coś zmienić. Zmiany powinny być wtedy, gdy się dzieje źle i wiemy jak to poprawić. A nie tym, że coś już długo trwa i ciągle jest takie same. To tyle w kwestii rzeczowej dyskusji.

Anonimowy pisze...

I jeszcze jedno a propos "gorzej już być nie może". Nie wiem, czy sięgasz pamięcią trochę dalej niż te 16 lat. Ale wierz mi synku, że może być znacznie, znacznie gorzej.

Anonimowy pisze...

Jedni równają do tych na górze lub z przodu, jak kto woli a inni zabezpieczają koniec peletonu. Z wiekiem pamięta się lepiej to co zdarzyło się wiele lat temu niż to, co się na przykład jadło na obiad dziś popołudniu. Mam nadzieję, że nie pracujesz w samorządzie, bo nie zauważając zmieniających się na złe warunków zewnętrznych i wewnętrznych, to właśnie o Ciebie chodzi w określeniu "czas na zmiany". Kampania wyborcza będzie bardzo merytoryczna i mam nadzieję ,że wystarczy Ci odwagi na to aby zacząć odpowiadać na pytania które wkrótce zostaną postawione zamiast "synkować". "Kawał" nie jest adekwatny ani odrobinę ponieważ Żonę i na przykład chore dziecko się zwyczajnie kocha a cierpliwość dla samorządu gwarantuje ustawa tylko na 4 lata i można posłać go na zieloną trawkę lub na terapię zajęciowa biorąc pod uwagę przypadłość opisaną na początku związaną z pamięcią w trakcie wyborów. Osobiście sam jestem ciekaw diagnozy bo znam metody leczenia stosowane przez wyborców. Jedną z nich i główną jest amputacja chorych tkanek.PM

Anonimowy pisze...

Pan Siedlaczek jeszcze żyję? Ile on może teraz już mieć lat?

Anonimowy pisze...

Trafny komentarz p. Pawle ;) Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

Anonimowy pisze...

Dziekuje za odpowiedż, pamiętam co jadłem na obiad a nawet na śniadanie, niepotrzebne te złośliwości. W odpowiedzi na diagnoze, że "gorzej być nie może" napisałem, że nie tak dawno było znacznie gorzej. Ktoś kto tego nie pamięta i nie widzi jest dla mnie "prostym synkiem", któremu się wydaje, że wie już wszystko. I to jest delikatne określenie. I jeszcze jedno na żadne pytania nie będę musiał odpowiadać, bo to ja Wyborca będę je zadawał. Nie, w samorządzie nie pracuję. Jestem niezależny i sam decyduję, kiedy jest dla mnie czas na zmiany. I na koniec, może trochę mniej buty? bo to nie jest najlepsza metoda na przekonywanie wyborców o umiarkowanych poglądach.

Anonimowy pisze...

Nie poczęstowałem pana do tej pory żadnym epitetem a ja w zamian za to przed "synka" dostałem "prosty". Gdybym pana znał i szanował ,wtedy te dwa słówka nie miałyby dla mnie żadnego znaczenia ponieważ stąd pochodzę i tak mówią do mnie i o mnie osoby starsze i mi życzliwe.Pan do nich jednak nie należy a więc skąd wiadomo na przykład o tym co mi się wydaje a co nie? Reasumując ,koło osoby starszej powinien znaleźć się chociaż szacunek ale na ten trzeba niestety zasłużyć a nie dostać w spadku lub powiesić na klapie marynarki. Mimo synka pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Pawle skąd ty pochodzisz? Dokładniej proszę, coś tu bujasz ludzi, nieprawdaż?

Anonimowy pisze...

Urodziłem się w Raciborzu bo porodówkę z Kuźni właśnie wtedy tam przeniesiono.Całe swoje życie mieszkam tutaj z małymi przerwami na pracę zawodową i dorywczą w czasie studiów.Ojciec Reinhold i jego ojciec Siegfried pochodził z Dziergowic.Mama pochodzi z Podlasia.PM
PS
Proszę o podpowiedź skąd do Nas zawędrował i kiedy pan przewodniczący Wrona, bo z Rud to ten pan nie jest na pewno.

Anonimowy pisze...

Do "agenta NSDAP NKWD i UB" z 20 września godz.12.28.Jesteś idiotą czy prowokatorem swojego prywatnego Dżihadu opłacanego przez Moskwę?Podła ,i nędzna krzyżówko adolfa, josifa i wladimira!
O wartości człowieka ma decydować miejsce urodzenia lub zamieszkania? O to pyta Europejczyk w 2. dziesięcioleciu XXI wieku!??? Hańba dla Cysterskich Rud i całej Gminy. Szan Panie Pawle! Na takie pytania i podobne szkoda czasu na odpowiedzi..Takie pytania może stawiać tylko tchórz ze strachu o utratę stołka.

Anonimowy pisze...

A skąd ty pochodzisz? Przedstaw sie jak jesteś tak odważny.Dlaczego nie chcesz sie ujawnić.

Anonimowy pisze...

boroki, jeśli chodzi o stołki, to mam tylko 6 krzeseł w moim pokoju, bo w bloku trudno o więcej. Ich nikomu nie oddam, o żadne kolejne nie walczę i nie będę walczyć. Co wy tacy wstydliwi i bojaźliwi? Kim ten Wrona jest, że wy się go tak boicie? Ale jaja. Wyzwijcie go na pojedynek jak macie j ..... . Bo mi wstyd za was i nasze miasto.

Anonimowy pisze...

a nasi prowadzą z Niemcami w siatę 1:0. to jest temat a nie jakis tam Macha

Anonimowy pisze...

Skąd się tu wziął jakiś Wroniarz.? Ten z godz21.06.Masz żal,żeś już nie Pępkiem gminy? Tutaj nigdzie nie padło nazwisko Wrona poza twoim głosem.Nikt sie ciebie nie boi! I nie pieprz gdzie mieszkasz, Tutaj sie tylko plecie, co by było,gdyby było,jakby ci Macha . no wiesz! Ale żeś sie zdradził.Ale takie paplanie ci nie szkodzi. Na razie.

Anonimowy pisze...

po co te nerwy. Jest już 2:1 w siatkówce, rozerwijcie się, bo pukniecie. patrz wpis 20 IX z godz. 13.30. Po brele se idź,

Anonimowy pisze...

Uważaj. cwaniaku aby ciebie ktoś nie puknął.Myślałem że tylko w PIS są idioci.Ale jak sie okazuje po wpisach w naszej gminie jest ich dostatek.

Anonimowy pisze...

pamiętaj o brelach.

Anonimowy pisze...

Bez epitetów też można "uszczypnąć" rozmówcę, ale jeżeli słowa "prosty synek" kogoś uraziły - to przepraszam. Słowo synek bynajmniej nie odniosłem do konkretnej osoby, ale do anonimowego pesymisty, który uważa, że gorzej już być nie może. Ten prosty i moim zdaniem głęboko nieprawdziwy przekaz spowodował, że jego autora nazwałem jak nazwałem. Proszę nie wyciągać też błędnych wniosków, że jestem Panu nieżyczliwy, nie mam powodów. Również pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

Do tropiciela Dżihadu, adolfa, josifa i wladimira,demaskatora gminnych prowokatorów lub idiotów: absolutnie o wartości człowieka nie decyduje jego pochodzenie. Ale czy zostało zauważone, że w odpowiedzi z 20 września 2014 godz. 13.30 jest również zawarte takie samo pytanie o pochodzenie człowieka? Mam nadzieję, że za to pytanie nie zostanę oblanym kubłem pomyj :-)

Anonimowy pisze...

proszę Cie - nie pukaj! coś ty brutal?

Anonimowy pisze...

Za pesymizm i inne do jedynego właściwego poglądu zdanie "synek" też się nie należy.To jest zdanie tak samo słuszne jak Pana opinia o "głębokiej nieprawdzie" i ogólnej szczęśliwości Gminy. Obie wymagają uzasadnienia aby można je było ocenić. Nie było w tym komentarzu wycieczek osobistych ,tylko ekspresja subiektywnej oceny otoczenia.Mimo wszystko jest Pana stać na przepraszam a to dobrze rokuje.Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Co ty z tymi borokami masz jakąś obsesje !!!!!

Anonimowy pisze...

Kończąc naszą dyskusję, chyba obydwaj się zgadzamy, że nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej, ani nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej.

Prześlij komentarz