27 listopada 2013

Zawody w Krapkowicach: Spartanie wrócili z tarczą

W ubiegłą niedzielę, 24 listopada zawodnicy Klubu "Sparty" z Kuźni Raciborskiej walczyli na II Międzynarodowych Mistrzostwach Submission Fight w Krapkowicach.

Była to niewielka impreza, na której starowało 80 zawodników. Ekipę "Sparty" reprezentowało czterech zawodników w składzie: Ireneusz Mroczka, Łukasz Miś, Grzegorz Broża oraz Wojciech Płachciak. Zawodnicy z Kuźni pokazali swą klasę i tym samym wywalczyli trzy medale.

W kategorii "elita" brązowy medal zdobył Wojciech Płachciak, który w półfinale po zaciętej walce z dogrywką przegrał jednym punktem. W kategorii 65 kg srebny medal zdobył Łukasz Miś, który stoczył trzy pojedynki przegrywając nieznacznie w finale.

Na szczególne uznanie zasługuje srebny medalista Ireneusz Mroczka, który omyłkowo został wpisany na listy startowe kategorię wyżej (95 kg). Pomimo znacznej niedowagi przeszedł po swoich przeciwnikach, ostatecznie przegrywając w finale na punkty.

- Jestem bardzo dumny z postawy moich zawodników. W roku 2013 godnie reprezentowali nasz Klub zdobywając wiele miejsc medalowych. Można śmiało powiedzieć, że trwale zaznaczyli swoją obecność w historii polskiego grapplingu, udowadniając że należy się z nimi liczyć - mówi trener Spartan Maciej Kriwienok

Dla zawodników Sparty Gold Team (seniorów) były to jednocześnie ostatnie zawody w 2013 r.