środa, 8 grudnia 2010

W Kuźni wybiorą nowe władze hufca

Celem spotkania jest wybór nowych władz hufca oraz podsumowanie trzyletniej kadencji ustępujących władz. W zjeździe udział weźmie 29 instruktorów. Zaproszenia na spotkanie otrzymali również przedstawiciele samorządów: starosta raciborski Adam Hajduk, prezydent Raciborza Mirosław Lenk, burmistrz Kuźni Raciborskiej Rita Serafin, przyjaciele harcerstwa oraz dyrektorzy placówek oświatowych.

Zjazd będzie również okazją do podziękowania za pomoc i wsparcie w harcerskich działaniach - wręczeniu odznaczeń oraz listów gratulacyjnych tak gościom, jak i wyróżniającym się w swojej pracy instruktorom hufca.

Hufiec Ziemi Raciborskiej jest jednostką organizacyjną Związku Harcerstwa Polskiego z siedzibą w Kuźni Raciborskiej, która obejmuje teren całego powiatu raciborskiego. Należy do grona 34 hufców działających na terenie województwa śląskiego, skupionych w Chorągwi Śląskiej ZHP z siedzibą w Katowicach. Obecnie zrzesza blisko 290 zuchów, harcerzy i instruktorów, działających w 18 gromadach i drużynach.

- Hufiec jest ważną organizacją społeczną w naszym regionie, która wypełnia zadania o różnym charakterze, adresowane zarówno do harcerzy, jak i do młodzieży niezrzeszonej w ZHP. Podejmuje działania związane z edukacją, kulturą fizyczną, turystyką i sportem, popularyzuje idee demokracji, odpowiedzialności obywatelskiej i świadomości narodowej. Zajmuje się również wychowaniem patriotycznym, przeciwdziała patologiom społecznym poprzez rozwijanie zainteresowań, rehabilitację i rewalidację niepełnosprawnych - podkreśla komendant Marek Majewski.

Władze hufca wierzą, że Zjazd Nadzwyczajny, podsumowując dotychczasową, trzyletnią działalność, pomoże wypracować nowe rozwiązania, służące polepszeniu pracy wychowawczej wśród dzieci i młodzieży regionu raciborskiego, co spowoduje dalszy, wszechstronny rozwój Hufca oraz Związku Harcerstwa Polskiego.

7 komentarzy:

harctrix pisze...

Dlaczego? :( Marek nie będzie już komendantem? To, jak to będzie teraz wyglądać? :(

dyr. pisze...

Bo kołtońka i kubiczakowa mu kłody pod nogi rzucali. nie dziwie sie chlopakowi

harctrix pisze...

One? Hm... nie znałem ich z tej strony ale może coś w tym jest... Pani Kołton nigdy nie lubiłem... no ale to takie prywatne odczucia. Pani Kubiczak... ciężko powiedzieć...

Gąska Balbinka pisze...

To może Paweł Macha? On się zna ostatnio na wszystkim. Wszędzie go pełno...

Joanna Macha pisze...

Przepraszam,ale to użytkownicy tego portalu robią pełno szumu wokół osoby mojego męża. Bardzo dziękuję za zainteresowanie i poświęconą uwagę,ale przypominam ,wybory i kampania już się skończyły,także może poświęcicie państwo czas na przygotowania do świąt,porządki,bo jak mniemam tylko klawiatura komputera lśni bez zarzutu. Ty też Balbinko! Pozdrawiam i życzę WESOŁYCH ŚWIĄT!

kik pisze...

Szkoda, że Marek nie będzie już komendantem. Nie dziwię się, bo te stare baby w hufcu raczej na samodzielne decyzje mu nie pozwalały-i to sa chyba te kłody pod nogi...

WD40 pisze...

Ty Balbinka!!!! czytaj uważnie o czym jest ten artykuł-to nie polityka a harcerstwo!!!!!!!!!! widać coś cię boli ....

Prześlij komentarz